Najnowsze, przedświąteczne wydanie kwartalnika „Nowiny Tarnowskiej Gminy” właśnie trafia w ręce mieszkańców. Do domostw na terenie wszystkich gminnych miejscowości roznoszą je pracownicy urzędu oraz jednostek podległych. A co w numerze?

Wywiad z Markiem Litwińskim, łowczym Koła Łowieckiego „Podgórze” przynosi informacje o dzikiej zwierzynie występującej na terenie gminy Tarnów. Z artykułu „Rok wielu inwestycji” dowiemy się o zadaniach realizowanych na terenie naszych miejscowości. Wśród poruszanych tematów są te związane z planowaniem przestrzennym, wydawaniem decyzji o warunkach zabudowy czy sprawach poruszanych przez radnych gminy w trakcie sesji. Nie brakuje relacji z wydarzeń kulturalnych. Pary obchodzące w tym roku Złote Gody mogą odnaleźć się na pamiątkowych fotografiach.

Jako, że „Nowiny” trafiają w ręce czytelników przed samymi świętami, w numerze znajdziemy odpowiedź, dlaczego w gminie Tarnów tradycja opłatka ma podwójne znaczenie.

A środek gazety to retro-kalendarz nawiązujący do 50-lecia naszej gminy. Jubileusz bowiem obchodzić będziemy w 2023 roku!

Najnowszy numer „Nowin Tarnowskiej Gminy” można również znaleźć klikając w link zamieszczony poniżej.

Życzymy miłej lektury. {Play}

>>> LINK <<<