Samorząd pozyskał dodatkowe środki dla szkół. Pochodzą one z budżetu Marszałka Małopolski, z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej (Pakiet edukacyjny - realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych). To w sumie 120 tys. zł., które zostały przeznaczone na organizację tzw. kół zainteresowań, zajęć wyrównawczych oraz psychologiczno – pedagogicznych (kompensacyjnych). - To bardzo ważne dofinansowanie. Korzystają młodzi ludzie, a to cieszy szczególnie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

Dodatkowe zajęcia są realizowane w szkołach podstawowych i zespołach szkół na terenie gminy Tarnów. Zadowolenia nie kryją ich dyrektorzy. - To naprawdę świetna informacja. Młodym ludziom oferujemy szeroką gamę zajęć w ramach kół zainteresowań dostosowanych do ich pasji i talentów, zajęcia wyrównawcze dla młodych ludzi, którzy tego potrzebują oraz wsparcie psychologiczno – pedagogiczne w formie ciekawych spotkań, które pozwalają na rozwijanie percepcji, motoryki itd. - mówi dyrektor SP w Tarnowcu, Anna Filar. - Organizujemy dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży. Bardzo się cieszymy, że nasza oferta edukacyjna jest dzięki nim jeszcze bogatsza, że prócz samej nauki, rozwijają się także poprzez zabawę i relaks – dodaje dyrektor SP w Zbylitowskiej Górze, Rafał Wnęk.

Realizacja projektu potrwa do czerwca. - W tym czasie odbędzie się wiele godzin atrakcyjnych zajęć, które wszechstronnie rozwijają naszych wychowanków. Zainteresowanie i zadowolenie są bardzo duże – mówi dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Porębie Radlnej Krystyna Olszówka-Łępa.

Poprzednio samorząd gminny pozyskał dofinansowanie z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej w zakresie wsparcia dla szkół na zakup laptopów do nauki zdalnej. {Play}