Domy Kultury na terenie gminy Tarnów tętnią życiem, a to za sprawą młodych mieszkańców, którzy chętnie i licznie uczestniczą w zajęciach i warsztatach organizowanych przez Centrum Kultury w okresie ferii zimowych. Bogata oferta zajęć skierowana do uczniów z gminy Tarnów cieszy się dużym zainteresowaniem, cały czas dopisywane są kolejne osoby.
Jest artystycznie, sportowo, kulinarnie i naukowo! Miłośnicy robotyki, gier planszowych, literatury i kultury także rozwijają swoje pasje. Uczestnicy mieli okazję już m.in. poznać tajniki Telewizyjnego ABC, wykonać prawdziwe arcydzieła podczas zajęć plastycznych i bibułkarstwa oraz przygotować smakowite przekąski na Masterchefie. Przyszli informatycy zagłębili się w Podstawy grafiki 2D i modelowania 3D oraz robotyki, a sportowcy wzięli udział w Akademii Piłkarskiej oraz nauce pływania, natomiast młodzi tancerze poczynili już pierwsze kroki na parkiecie. Odbywają się także konkursy z książką i spotkania przy grach planszowych.
Za nami również Turniej Szachowy w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych, podczas którego młodzi szachiści przystąpili do zaciętych rywalizacji. Najlepsi otrzymali nagrody, a każdy z uczestników pamiątkowy dyplom i gadżety.
Było także kulturalnie – odbyło się pierwsze zwiedzanie Muzeum Okręgowego w Tarnowie – Ratuszu wraz z podziwianiem panoramy Tarnowa i okolic z wieży gotycko-renesansowej. Odwiedzono także salę poświęconą pokoleniu Książąt Sanguszków, poznano mechanizm najstarszego chodzącego zegara wieżowego w Małopolsce.
Baaaczność! Taka komenda wybrzmiała w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych podczas Musztry z Wojskiem Polskim. Spotkanie z żołnierzami, poznanie podstawowych komend, wspólny marsz i zapoznanie się z ekwipunkiem żołnierza Wojska Polskiego to tylko część tego, co uczestnicy Musztry mieli okazję się nauczyć.
Zajęć jest więc naprawdę mnóstwo, a to dopiero początek ferii! Wszystkich niezdecydowanych zapraszamy jeszcze do zapisów, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.00 pod numerami telefonów: 603 313 444 lub 665 643 334 oraz w poszczególnych Domach Kultury, gdzie odbywają się zajęcia.
Szczegółowy harmonogram znajduje się pod linkiem . {Play}