Rozpoczęły się walne zebrania członków OSP, podczas których przedstawiane są sprawozdania z działalności jednostki za ubiegły rok – 2022.

Cykl zebrań zapoczątkowała jednostka OSP Wola Rzędzińska. Podczas spotkania oprócz członków jednostki obecni byli m.in. Komendant Miejski PSP w Tarnowie Krzysztof Gładysz, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, Komendant Gminny ZOSP RP Daniel Gniewek, wiceprezes ZOG ZOSP RP Krystian Lech, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, radni Henryk Solak (były Prezes ZOG ZOSP RP), Andrzej Prendota, Mieczysław Nytko, sołtys Woli Rzędzińskiej II Tadeusz Stach oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Woli Rzędzińskiej Joanna Rogowska-Kuta i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy ks. Stanisław Morańda. Prezes OSP Wola Rzędzińska Krzysztof Płaneta złożył sprawozdanie z ubiegłorocznej działalności  jednostki, które stanowiło podsumowanie m.in. prac społecznych, osiągnięć i pozyskanych dofinansowań.

- To był bardzo ważny rok dla naszej jednostki. Pozyskaliśmy kolejny samochód ratowniczo-gaśniczy, dzięki dofinansowaniu wykonaliśmy długo wyczekiwany remont instalacji elektrycznej w części bojowej wraz z odnowieniem garażu, a to wszystko przy dużym zaangażowaniu poseł Anny Pieczarki i władz gminnych – wójta Grzegorza Kozioła. Otrzymaliśmy także duże wsparcie od firm i sponsorów z Woli Rzędzińskiej - zrealizowaliśmy generalny remont sanitariatów, magazynu i pralni oraz zakupiliśmy quad z przyczepką. Prace druhowie wykonywali własnymi siłami. Udało się więc zrobić bardzo wiele, udoskonalić funkcjonowanie jednostki zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz  – podsumowuje Krzysztof Płaneta, Prezes OSP Wola Rzędzińska.

Celem niniejszych zebrań jest podsumowanie działalności zarówno w sferze merytorycznej, jak i finansowej, a także przyjęcie wniosków i planów działania na rok 2023. Na walnym zebraniu udzielane jest także absolutorium Zarządowi OSP.

- Wsparcie jednostek OSP to przede wszystkim dbanie o bezpieczeństwo nas – mieszkańców. Dlatego tak ważne, by gminne jednostki były zaopatrywane w potrzebny sprzęt, miały jak najlepsze warunki do pracy i działania. Ponadto remontowane remizy to nie tylko poprawa bezpieczeństwa strażaków, lecz także coraz częściej miejsca spotkań dla społeczności lokalnych – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}