W Agendzie zamiejscowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego odbyło się symboliczne przyznanie czeków potwierdzających przyznane dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Czeki wręczał minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. W wydarzeniu uczestniczyli także m.in. posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka, Piotr Sak i Wiesław Krajewski, wojewoda Małopolski Łukasz Kmita oraz wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron. Gminę Tarnów reprezentował wójt Grzegorz Kozioł, który odebrał czek na infrastrukturę dróg gminnych w kwocie ponad 1,1 miliona zł.
- Instrument, jakim jest Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg działa. Działa i spełnia swoje zadania, bo nie wszyscy jeżdżą tylko autostradami i drogami szybkiego ruchu. Oczywiście te drogi główne, które tworzą ten krwioobieg naszej gospodarki – one są potrzebne, ale Państwa inicjatywa pozwala realizować te działania, które spełniają oczekiwania i marzenia Polaków często w wielu pokoleniach – mówił podczas wydarzenia minister Andrzej Adamczyk.
Łączna pula dofinansowań dla powiatów i gmin w regionie tarnowskim i dąbrowskim wyniosła ok. 19 mln zł. Dofinansowania wynoszą od 50 do 80 procent.
- Na pewno te remonty, modernizacje dróg poprawią bezpieczeństwo nas wszystkich – mieszkańców regionu tarnowskiego, ale też wpłynie to na większe zatrudnienie, większe zaangażowanie przedsiębiorców i pracowników - podkreślała Anna Pieczarka, poseł na Sejm RP.
Przypomnijmy, w gminie Tarnów wsparciem finansowym w kwocie ponad 1,1 mln zostały objęte dwa zadania. Dzięki przyznanym środkom zostanie przebudowana droga gminna nr 201469K w Błoniu oraz wykonany zostanie remont drogi gminnej nr 201644K w Zawadzie. W przypadku pierwszej inwestycji całkowity koszt zadania to ponad 730 tys. zł, z czego kwota dofinansowania to ponad 400 tys. zł, inwestycja w Zawadzie wyniesie zaś blisko 950 tys. zł, w tym ponad 700 tys. dotacji (na poziomie 75%). {Play}