OSP Poręba Radlna będzie miała nowy wóz dzięki rządowemu wsparciu. Wiadomość o dofinansowaniu odebrał Prezes OSP Jacek Górki podczas spotkania, które odbyło się w Komendzie Miejskiej PSP w Tarnowie. Uczestniczyli w nim m.in. posłowie na Sejm RP Anna Pieczarka i Wiesław Krajewski, Komendant Miejski PSP st. bryg. Krzysztof Gładysz, starosta tarnowski Roman Łucarz wraz z wicestarostą Jackiem Hudymą, wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł oraz przedstawiciele wspartych jednostek.
- To wspaniały prezent na stulecie straży, które choć było w ubiegłym roku, to jednak bardzo się cieszymy, że ten wymarzony samochód trafi do jednostki. Udzielone dofinansowanie to więc ogromne wsparcie, zwłaszcza że wóz będzie pełnił tym ważniejszą rolę, iż teren naszego działania obejmuje również drogę wojewódzką. W roku ubiegłym było blisko 50 akcji wyjazdowych, z czego znaczna część dotyczyła właśnie drogi wojewódzkiej – mówi Prezes OSP Jacek Górski.
Warto zaznaczyć, iż OSP Poręba Radlna obejmuje teren aż pięciu miejscowości gminy Tarnów – Porębę Radlną, Tarnowiec, Nowodworze, Zawadę i Radlną.
- Od dziesięciu lat działania jednostki nastawione były na zakup samochodu bojowego. Zbieranie funduszy, budowa drugiego garażu – to wszystko przez lata służyło temu, by w końcu móc cieszyć się nowym sprzętem. Wsparcie rządowe, przy dużym udziale poseł Anny Pieczarki, pozwoli spełnić marzenie jednostki – mówi Naczelnik OSP Wojciech Hońdo.
Zakup nowych samochodów z pewnością ułatwi szybsze i sprawniejsze docieranie na miejsce wypadku czy pożaru, ratowanie życie i mienia ludzkiego.
- Kolejny wóz trafi do gminnych jednostek OSP. Ważne jest to, iż to nie tylko ułatwienie pracy strażaków, lecz także wspieranie bezpieczeństwa nas wszystkich. Lepszy sprzęt to szybsza pomoc – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}