Żołnierze Wyklęci żyli, walczyli i ginęli za Ojczyznę w naszych miejscowościach. Ich historie, choć skazywane na zapomnienie, stają się przykładem niezłomności w lokalnych społecznościach. Określani sumieniem polskiego narodu. W gminie Tarnów, obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w tym roku przybrały wyjątkowy charakter. Poświęcone zostały głównie lokalnym Bohaterom – Tadeuszowi Podolskiemu oraz Aleksandrowi Furmańskiemu.
Ponadto na cmentarzu w Woli Rzędzińskiej przy grobach członków ruchu oporu - Bronisława Cielochy i Aleksandra Furmańskiego hołd Żołnierzom Wyklętym oddali: wójt Grzegorz Kozioł, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, historyk i znawca regionu, Adam Ryba oraz Agnieszka Przewłoka – autorka publikacji o Aleksandrze Furmańskim i Tadeuszu Podolskim. Kwiaty zostały złożone także na grobach Jana Jandzisia w Zbylitowskiej Górze, Mieczysława Cielochy i Stanisława Kiełbasy w Tarnowie-Krzyżu. Tam hołd pamięci oddali wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Józef Gawron - Wicemarszałek Województwa Małopolskiego, dyrektor Muzeum Okręgowego w Tarnowie Kazimierz Kurczab oraz Adam Ryba.
 W szkołach podstawowych w Woli Rzędzińskiej I i II odbyły się lekcje patriotyczne dotyczące Żołnierzy Wyklętych.  Prowadzone były przez dr Agnieszkę Przewłokę, wójta gminy Tarnów Grzegorza Kozioła oraz Adama Rybę, historyka. Udział w nich wzięła młodzież klas VI, VII i VIII, która z zaciekawieniem i przejęciem słuchała wykładu poświęconego w dużej mierze Aleksandrowie Furmańskiemu – mieszkańcowi Woli Rzędzińskiej, żołnierzowi Wojska Polskiego II RP, Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”, Żołnierzowi Niezłomnemu.
O tym, kim byli Żołnierze Wyklęci, w jaki sposób byli prześladowani, a także historię jednego z nich spisaną w wydanej przez Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów w 2019 r. publikacji „Aleksander Furmański (1904-1975). „Grom”, „Powała” – patriota, żołnierz i obywatel” opowiedziała  autorka, dr Agnieszka Przewłoka. Autorka z zawodu jest historykiem archiwistą, od lat zajmuje się także badaniem najnowszej historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem procesów społecznych zachodzących w lokalnych społecznościach. Jest autorką m.in. dwóch książek poświęconych lokalnym Bohaterom – wspomnianemu Aleksandrowi Furmańskiemu oraz Tadeuszowi Podolskiemu. {Play}