Dbasz o swoje najbliższe otoczenie? Chcesz, żeby nasza gmina była wspaniałym miejscem do odpoczynku i turystyki? Wiesz, jak szkodliwe jest zaśmiecanie terenów zielonych? Przyłącz się do inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego oraz Gminy Tarnów i posprzątaj z nami Małopolskę!

W ramach akcji Województwo Małopolskie i Gmina Tarnów zapraszają wszystkich mieszkańców na Eko Piknik w ramach akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Wydarzenie odbędzie się w dniu 20 marca w Zbylitowskiej Górze. Start o godzinie 10:00. W trakcie Eko Pikniku będzie okazja przede wszystkim do włączenia się we wspólne sprzątanie terenów zielonych ale też do edukacji połączonej z zabawą.

– Poprzez akcję chcemy promować działania proekologiczne i edukować mieszkańców, zapraszamy wszystkich do Zbylitowskiej Góry, rozpocznijmy wiosnę sprzątając naszą małą Ojczyznę – zaprasza wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Każdy, kto pojawi się tego dnia w Zbylitowskiej Górze będzie mógł wygrać nagrody, skorzystać z poczęstunku z grilla a także dowiedzieć się wielu przydatnych informacji związanych z ochroną środowiska. Stoiska edukacyjne przygotują partnerzy, w tym Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska czy Lasy Państwowe. W akcję włączą się mundurowi. Od Państwowej Straży Pożarnej będzie okazja dowiedzieć się o zagrożeniach wynikających chociażby z wypalania traw, a od strażników gminnych o sposobach segregacji śmieci. O możliwych formach dofinansowaniach opowie zaś ekodoradca. - Chcemy inspirować mieszkańców Małopolski do wyjścia na wiosnę w plener i posprzątania swojej najbliższej okolicy. Odpowiadamy w ten sposób również na oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy dostrzegają potrzebę zadbania o środowisko - mówi Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron. {Play}