W związku z licznymi interwencjami mieszkańców, dotyczącymi pozostawiania przy posesjach nie odebranych brązowych worków przypominamy, iż od 1 stycznia 2023r., odpady biodegradowalne są odbierane spod posesji wyłącznie w brązowych pojemnikach do tego przeznaczonych. Mieszkańcy gminy Tarnów mają również możliwość nieodpłatnego przekazywania ich do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanych w Tarnowie przy ul. Komunalnej 31 oraz ul. Kąpielowej 4B.

Dodajmy, że nowe zasady to odpowiedź na sugestie mieszkańców, którzy proponowali uporządkowanie systemu gospodarki odpadowej i dostosowanie go do faktycznych potrzeb oraz optymalizacja usług w tym zakresie. Dzięki nim udało się zachować dotychczasowe koszty indywidualnych stawek opłat za odbiór odpadów.

Przypomnijmy, osoby zainteresowane oddawaniem większej ilości odpadów biodegradowalnych bezpośrednio spod posesji mają taką możliwość poprzez dostarczenie im kolejnych brązowych pojemników. Odbywa się to za indywidualną odpłatnością, pod warunkiem zgłoszenia tego rodzaju dodatkowej usługi do Urzędu Gminy Tarnów. Właściwy wniosek jest również dostępny na stronie internetowej gminy Tarnów. {Play}