W Urzędzie Gminy Tarnów wójt Grzegorz Kozioł wręczył stypendia finansowe kolejnym młodym, zdolnym i pracującym na swoje sukcesy mieszkańcom gminy Tarnów. To młodzież, która po obowiązkach szkolnych poświęca swój wolny czas na realizację pasji, ale okupionej ciężką, systematyczną pracą, nauką i wielogodzinnymi treningami. Miejsca na podium, tytuł laureata, złote medale – to sukcesy, którymi dumnie reprezentują także gminę Tarnów.
Do grona Stypendystów Wójta Gminy Tarnów dołączyli:
Paweł Skowron – mieszkaniec Błonia, wzorowy uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. Pasjonata wiedzy historycznej. W marcu 2022 r. zajął III miejsce w IX edycji ogólnopolskiej olimpiady z historii pt. „Marcin Luter – reformacja i kontrreformacja”.
Piotr Pasula – mieszkaniec Koszyc Małych, uczeń IV klasy III Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie. W kwietniu 2022 r. uzyskał tytuł laureata w etapie centralnym I edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach „Finansomania” przeprowadzonego w Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Dzięki swoim osiągnięciom ma już zapewnione miejsce w uczelni.
Dawid Wójcik – mieszkaniec Koszyc Wielkich, uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koszycach Wielkich. Sportowiec, który dzięki wielogodzinnym treningom osiąga ogólnopolskie sukcesy. W listopadzie 2022 r. zajął I miejsce w XXVI Otwartym Pucharze Polski Wushu Kungfu.
- Gratuluję kolejnym Stypendystom, nie tylko sukcesów, lecz przede wszystkim zapału, pracowitości i tego, że potrafią osiągać postawione sobie cele. To młode talenty, duma gminy Tarnów. Życzę kolejnych osiągnięć i tego, by życiowo mogli spełniać się w swoich pasjach – mówi wójt Grzegorz Kozioł. {Play}

Dawid Rymanowski

Dawid Wójcik