Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów oraz Stowarzyszenie Passionart zapraszają do udziału w VIII Festiwalu Piosenki Niezłomnej i Niepodległej im. Henryka Rasiewicza „KIMA” – eliminacje wojewódzkie. Wydarzenie odbędzie się w dniu 9 maja 2023 roku w Centrum Kultury i Sportu w Koszycach Małych.  Współorganizatorami wydarzenia są Instytut Pamięci Narodowej, Fundacja Armii Krajowej w Londynie oraz Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie.

Do udziału w eliminacjach zapraszamy amatorów (dopuszcza się udział dzieci i młodzieży ze szkół muzycznych I i II stopnia) – solistów, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach, parafiach, organizacjach, a także osoby niezrzeszone.

Przedmiotem Festiwalu są piosenki i pieśni patriotyczne, partyzanckie, obozowe, związane z historią Polski, a w szczególności z dziejami I Rzeczypospolitej, Konfederacji Barskiej, przez utratę Niepodległości, czasy Powstań Narodowych, I wojnę światową i odzyskanie Niepodległości, Międzywojnie, II wojny światowej, funkcjonowaniem Polskiego Państwa Podziemnego, Armii Krajowej, okresem Powstania Warszawskiego, walką o pełną niepodległość Polski prowadzoną przez Żołnierzy Niezłomnych po II wojnie światowej oraz okresem poprzedzającym i tworzącym dzieje Solidarności.

Uczestnicy eliminacji mają zaprezentować dwa dowolne utwory (max. 2 zwrotki każdy). Jako jeden z dwóch można wykonać utwór „Na znojną walkę” autorstwa H. Rasiewicza.

Występujących oceni jury, którego przewodniczącym będzie dyrektor Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie Mateusz Prendota. Zwycięzcy eliminacji, które odbędą się w Koszycach Małych, wezmą udział w przesłuchaniach finałowych w Krakowie, które odbędą się w październiku/listopadzie.

Kartę zgłoszeń na Festiwal należy przesłać mailem lub złożyć osobiście do dnia 4 maja 2023 roku do organizatora:

Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów, ul. Krakowska 19

W razie jakichkolwiek pytań Centrum Kultury prosi o kontakt pod numerem tel. 14 688 01 37.

Regulamin Festiwalu oraz Karta zgłoszenia załączona jest poniżej. {Play}

KARTA UCZESTNIKA