„Biało-czerwone ABC” – pod takim hasłem w dniach 27-28 kwietnia odbędą się lekcje patriotyzmu  we wszystkich gminnych przedszkolach i klasach I-III szkół podstawowych. O znaczeniu symboli i barw narodowych, o Mazurku Dąbrowskiego, o wartościach patriotycznych opowiedzą najmłodszym poseł na Sejm RP Anna Pieczarka oraz przedstawiciele samorządu gminy Tarnów – wójt Grzegorz Kozioł, zastępca Sławomir Wojtasik, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera.

Każdy z małych patriotów otrzyma biało-czerwoną chorągiewkę, słodki upominek wraz z edukacyjną ulotką o symbolach narodowych. Szczegółowy harmonogram akcji znajduje się poniżej.

Ostatnie dni kwietnia oraz początek maja to w gminie Tarnów biało-czerwone świętowanie. Akcja flaga powiązana z Dniem Flagi Rzeczypospolitej od lat prowadzona jest wśród najmłodszych, natomiast w biało-czerwonym rajdzie rowerowym i Gminnych Obchodach Święta Narodowego 3 Maja w Woli Rzędzińskiej biorą udział całe rodziny, młodzież i seniorzy, którzy pokoleniowo dają świadectwo patriotyzmu.{Play}