Grupa 100 Seniorów, mieszkańców naszej gminy Tarnów uczestniczyło w wyjeździe do Warszawy. W stolicy seniorzy mieli okazję zobaczyć najważniejsze kulturalne i historyczne miejsca dla naszej Ojczyzny.

Wyjazd rozpoczęto od Świątyni Opatrzności Bożej, następnie w programie zwiedzania był przejazd autokarowy ulicami Warszawy i spacer po warszawskiej Starówce, po której seniorów oprowadzali przewodnicy. Mieszkańcy gminy Tarnów mieli okazję zwiedzić m.in. Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki czy Pomnik Powstania Warszawskiego.

Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej.

Wyjazd był możliwy dzięki pozyskaniu przez organizatora – Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów funduszy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach projektu „Podążając za kulturą i historią Polski”. {Play}