W centrum Rekreacji Wodnej w Woli Rzędzińskiej odbyła się już XVI edycja zawodów pływackich o Puchar Wójta Gminy Tarnów. Zawody jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem uczniów, udział wzięło 129 osób.

Organizatorami zawodów była Szkoła Podstawowa im. o. Zbigniewa Strzałkowskiego w Zawadzie oraz Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. W zawodach uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Tarnów, którzy zostali podzieleni na 3 grupy wiekowe: ,, Skrzaty” – uczniowie klas I - III, ,,Młodziki” – klasy IV - VI, ,,Juniorzy” – klasy VII - VIII. Najmłodsi uczniowie mieli za zadanie przepłynąć długość basenu czyli 16,6 m natomiast uczniowie klas IV - VIII konkurowali na dystansie 33,2 m czyli dwóch długości basenu.

Po rozegraniu wstępnych zawodów, po 4 najlepsze osoby z każdej grupy wiekowej oddzielnie chłopcy, oddzielnie dziewczęta, przystąpiły do udziału w biegach finałowych o Puchar Wójta Gminy Tarnów.

Nad prawidłowym oraz bezpiecznym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie - Krzysztof Wawrzonek, Rafał Karabinowski oraz nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół z terenu gminy Tarnów.

Po niezwykle emocjonujących i zaciętych zawodach, końcowe wyniki zatwierdzone przez organizatora zawodów dyrektora szkoły Krzysztofa Nowaka prezentowały się następująco:

KATEGORIA ,,SKRZATY” – UCZNIOWIE KLAS I - III

1. Gdowski Kacper - SP Zbylitowska Góra - 21,36s
2. Łaśko Kacper - SP Zgłobice - 22,85s
3. Wróbel Filip - SP Wola Rzędzińska 1 - 23,94s

PUCHAR WÓJTA GMINY TARNÓW:

Szkoła Podstawowa - ,,Skrzat” kl. I – III

Wawrzon Jagoda - SP Wola Rzędzińska - 14,40s

Cichoń Wojciech - SP Wola Rzędzińska 1 - 13,07s

Szkoła Podstawowa - ,,Młodzi” kl. IV – VI

Łaśko Emilia - SP Zgłobice - 20,62s

Kołacz Ksawery - SP Koszyce Wielkie - 27,38s

Szkoły Podstawowe - ,,Junior” kl. VII – VIII

Turenko Masza - SP Zgłobice - 23,01s

Gdowski Kacper - SP Zbylitowska Góra - 21,97s

Po zawodach uczniowie, którzy wywalczyli miejsca na podium zostali nagrodzeni medalami, a najlepszym osobom zastępca wójta Sławomir Wojtasik wręczył puchary.

Gratulujemy wszystkim medalistom oraz wszystkim uczniom udziału w zawodach, liczymy na podobne zainteresowanie kolejnymi edycjami. {Play}