Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Święto Narodowe Trzeciego Maja - zachęcamy wszystkich mieszkańców Gminy Tarnów do zawieszenia w tych dniach flag państwowych na swoich domach, balkonach czy w oknach.

Flaga jest symbolem naszej Ojczyzny. Jej widok budzi w nas szacunek dla naszego kraju oraz wielką radość z tego, że jesteśmy Polakami. Sprawmy, aby nasza gmina w dniach świąt majowych była biało – czerwona! Pamiętajmy, że otaczanie symboli narodowych szacunkiem jest zarówno przywilejem, jak i obowiązkiem każdego z nas.

Przypominamy, że trwa również konkurs na najpiękniej udekorowane biało-czerwone domostwo. Wystarczy do 10 maja na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. przesłać zdjęcie udekorowanego przez siebie miejsca. Zapraszamy do wspólnej biało-czerwonej akcji!

Dodajmy, że w ramach akcji biało-czerwona gmina Tarnów place i ulice już mienią się biało-czerwoną. Powiewają flagi na masztach, przy ulicach. W naszych ojczystych barwach rozkwitły również kwiaty na placach publicznych. {Play}