Mieszkańcy Gminy Tarnów uczcili Święto Narodowe oraz 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja uroczystością patriotyczną w Woli Rzędzińskiej. Wydarzenie rozpoczęła Msza św. w intencji Ojczyzny pod przewodnictwem proboszcza miejscowej parafii księdza Stanisława Morańdy. Następnie uczestnicy w przemarszu, wraz z licznie przybyłymi pocztami sztandarowymi jednostek OSP oraz gminnych szkół, udali się na Plac Bohaterów Armii Krajowej w centrum miejscowości.  Uroczystość patriotyczną rozpoczęły dźwięki naszego Hymnu Państwowego oraz utworu „Witaj Majowa Jutrzenko” w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej z Woli Rzędzińskiej pod batutą prof. Włodzimierza Siedlika, która zadbała o muzyczną oprawę uroczystości.

- To są święta, które pokazują nam i przede wszystkim uzmysławiają, że jako naród polski wnieśliśmy bardzo dużo do rozwoju świata, do rozwoju Europy. Musimy pamiętać o tym, że demokracja rozpoczynała się na ziemiach polskich. Musimy pamiętać o tym, że jedna z najnowocześniejszych konstytucji została stworzona przez naszych przodków, naszych rodaków – mówił w swoim wystąpieniu Grzegorz Kozioł, wójt gminy Tarnów.  W uroczystości udział wzięli Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, Tomasz Stelmach oraz Mariusz Tyrka z Zarządu Powiatu Tarnowskiego, Radne Powiatu Tarnowskiego Alina Barbachen oraz Krystyna Dudoń, radni gminy Tarnów na czele z Przewodniczącą Wiesławą Miterą, dyrektorzy szkół i przedszkoli, przedstawiciele służb mundurowych, Klubów Seniora.

Następnie w asyście harcerzy z 5 TDHW im. Janusza Korczaka z Żabna, złożono kwiaty pod Pomnikiem Pamięci. Uroczystość uświetnił koncert chóru „CANTE”, wraz z którym zaśpiewano najpiękniejsze polskie pieśni i piosenki patriotyczne. Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego. {Play}