Uczestnicy licznie stanęli na starcie trzeciomajowego, biało-czerwonego rajdu rowerowego, który przejechał ulicami gminy Tarnów! Patriotom na dwóch kółkach nie przeszkodził nawet padający tego dnia deszcz. Start rajdu miał miejsce w Woli Rzędzińskiej.

Już od godzin południowych pierwsi rowerzyści, ubrani w biało-czerwone stroje, na udekorowanych rowerach, pojawiali się w biurze zawodów prowadzonym przez partnera wydarzenia, Stowarzyszenie „Kępa Sport”, potwierdzając swój udział. Wśród zawodników znaleźli się przedstawiciele wszystkich pokoleń, od najmłodszych kilkulatków, po nieco starszych rowerzystów-seniorów. Były całe rodziny, grupy znajomych, amatorzy i ci, którym rajdy nie są obce. Przyjechali z wszystkich miejscowości gminy Tarnów, gmin sąsiedzkich, a nawet Krakowa czy Rzeszowa.

O godzinie 14:00 uczestnicy ustawili się na linii startu zlokalizowanego w centrum Woli Rzędzińskiej. Rajd otworzyli uroczyście Poseł na Sejm RP Anna Pieczarka i wójt Grzegorz Kozioł. – W gminie Tarnów pokazujemy, że  patriotyzm można okazywać na wiele sposobów. Dziś świętujemy trzeciomajowe obchody na sportowo – mówił wójt.

Łatwa, rodzinna trasa biegła pętlą - ulicami Woli Rzędzińskiej oraz Jodłówki-Wałek. Od Placu Bohaterów Armii Krajowej i Pomnika Pamięci w Woli Rzędzińskiej, poprzez Pomnik pamięci żołnierzy AK w Jodłówce-Wałkach.

– Jestem tu, bo chce synowi przekazać pewne wartości, które przekazali mi rodzice i dziadkowie – by świętować takie uroczystości, które dla nas Polaków są tak ważne – mówił jeden z uczestników wydarzenia. – Jestem z synem i córką, deszcz nas nie zniechęcił, wręcz przeciwnie – jest dobrą lekcją, że patriotycznie świętować trzeba zawsze, nie tylko jak świeci słonko – dodawał kolejny rowerzysta.

O bezpieczeństwo jadących dbali strażacy-ochotnicy oraz Straż Gminna. Po przekroczeniu linii mety, każdy z zawodników mógł posilić się tradycyjnym w gminie Tarnów bigosem. Biało-czerwony rajd ukończyli wszyscy uczestnicy, za co zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz medalami. Każdy startujący wziął udział w losowaniu nagród, wśród których znalazły się między innymi rowery.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego w ramach programu „Małopolska na Sportowo”. {Play}