W poniedziałek, 8 maja, w ramach trwających od początku roku obchodów 50-lecia gminy Tarnów, w szkołach podstawowych w Zbylitowskiej Górze i Zgłobicach zostały zorganizowane kolejne lekcje historii z wójtem.

Tym razem zostały one poświęcone historii gminnego samorządu, współczesnym zadaniom gminy i jej osiągnieciom. Wójt Grzegorz Kozioł korzystając z pomocy pełnej archiwalnych fotografii prezentacji, przygotowanej przez historyka Adama Rybą, w swojej prelekcji przedstawił uczniom trudne początki samorządu, pierwsze gminne inwestycje, oraz jego reformę po 1989 roku. Zwracając uwagę uczniów na znaczenie przemian ustrojowych w naszym kraju po 1989 r., pokazał wzrost roli gminnego samorządu w ciągu ostatnich lat i jego pozytywny wpływ na jakże wiele aspektów naszego życia.

Ponadto w  szkole w Zbylitowskiej Górze wójt wręczył nagrody uczniom wyróżnionym w okolicznościowym szkolnym konkursie plastycznym poświęconym 50-leciu gminy Tarnów. {Play}