Dnia 8 maja, w poniedziałek, pracownicy bibliotek publicznych i szkolnych z gminy Tarnów spotkali się w Domu Kultury w Tarnowcu z okazji Dnia Bibliotekarza i rozpoczynającego się XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek jest – Moja Twoja Nasza Biblioteka!

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego, w tym wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, wiceprzewodnicząca Katarzyna Biel i dyrektorzy szkół z terenu gminy Tarnów. Władze powiatu reprezentował członek zarządu Tomasz Stelmach, a Bibliotekę Pedagogiczną dyrektor Beata Kania.

Spotkanie rozpoczęła poseł RP Anna Pieczarka, witając przybyłych gości. Następnie wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i poseł Anna Pieczarka złożyli przybyłym życzenia z okazji ich święta, a potem wójt Kozioł i przewodnicząca Wiesława Mitera wręczyli bibliotekarzom upominki. – Zawód bibliotekarza bywa często niedoceniany, a przecież jego rola jest niezwykle istotna. Bibliotekarstwo łączy czytanie z edukacją, bo to właśnie książka odgrywa szczególnie ważną rolę na każdym etapie rozwoju edukacyjnego ucznia. – mówił wójt.

Na zakończenie spotkania niezwykłą opowieścią o swoich podróżach z pomocą walczącej Ukrainie podzielił się z gośćmi dziennikarz TVP, redaktor Paweł Sroka. {Play}