Państwo Maria i Michał Ptakowie ze Zbylitowskiej Góry świętowali piękny jubileusz 70-lecia pożycia małżeńskiego. Z najlepszymi życzeniami od samorządu gminy, kwiatami, dyplomem i upominkiem odwiedzili jubilatów wójt Grzegorz Kozioł i dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska.

Państwo Ptakowie na ślubnym kobiercu stanęli 25 kwietnia 1953 r., mieli wówczas obydwoje po 20 lat. Doczekali się czterech synów. Pani Maria łączyła pracę zawodową z wychowywaniem dzieci, Pan Michał należał do grupy gminnych społeczników. Zapisał się w historii gminy Tarnów nie tylko jako radny dwóch kadencji, lecz przede wszystkim wielki społecznik. Był bardzo zaangażowany zarówno w życie gminy, jak i miejscowości, przez lata dbał i aktywnie uczestniczył w rozwoju sołectwa. Był współinicjatorem założenia Ludowego Klubu Sportowego w Zbylitowskiej Górze, który istnieje do dzisiaj. Polityką, sprawami gminy i sołectwa interesuje się do dnia dzisiejszego, o czym też rozmawiał z wójtem podczas okolicznościowej wizyty.

Małżonkowie podczas spotkania wspominali lata wspólnej młodości, życie rodzinne i zawodowe, opowiadali o ciężkim okresie wojny, który zwłaszcza dla Pana Michała był czasem trudnego dorastania. Jednak mimo różnych przeciwności losu, Małżeństwo dzieliło trudy dnia codziennego, byli i są dla siebie wsparciem. 90-latkowie, choć życie wielokrotnie ich doświadczyło, mają w sobie mnóstwo pogody ducha i uśmiechu, są także w bardzo dobrej kondycji fizycznej.

- Jubileusz 70-lecia małżeństwa to piękny dowód na to, jak można iść przez życie razem, wśród trudów i radości. Gratuluję Jubilatom, Pani Marii i Michałowi, jednocześnie życzę przede wszystkim dużo zdrowia, siły i tak wspaniałej pogody ducha, jaką mają w sobie obecnie – życzy wójt Grzegorz Kozioł. {Play}