Seniorzy z gminy Tarnów w ramach „Majówki Seniorów” zwiedzili najciekawsze miejsca regionu tarnowskiego i Powiśla dąbrowskiego, wartościowe pod względem tak kulturowym jak i historycznym, a na zakończenie spotkali się na pikniku integracyjnym. Wyjazd, dzięki dofinansowaniu pozyskanemu z Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Mecenat Małopolski”, zorganizowano w poniedziałek, 29 maja.

We wczesnych godzinach przedpołudniowych autobusy pojawiły się w każdej gminnej miejscowości, zabierając najstarszych mieszkańców na Majówkę Seniorów. Pierwszym punktem programu była wizyta na stadionie Bruk-Bet Termalica-Nieciecza. Seniorzy mieli okazję zobaczyć piłkarską murawę, zasiąść na trybunach i zapoznać się z historią klubu piłkarskiego.

Następnie grupa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Odporyszowie. O historii i teraźniejszości miejsca opowiedział przybyłym proboszcz ks. Janusz Oćwieja. Następnie uczestnicy zwiedzili muzeum Jana Wnęka. To miejsce w którym można usłyszeć o historii człowieka, którego nazywano Witem Stwoszem z Powiśla. Jan Wnęk, polski cieśla i rzeźbiarz to człowiek z piękną wyobraźnią i marzeniami. Muzeum Parafialne imienia Jana Wnęka, człowieka, który chciał latać, mieści się przy kościele i znajduje się w nim ekspozycja poświęcona zbiorom sakralnym, rzeźbom i pamiątkom po cenionym ludowym rzeźbiarzu i konstruktorze.

Po zwiedzaniu niezwykłych miejsc przyszedł czas na integrację w trakcie pikniku przy Zalewie w Radgoszczy-Narożnikach. Seniorów powitali gospodarze miejsca – starosta Lesław Wieczorek oraz wójt gminy Radgoszcz Marek Lupa, którzy opowiedzieli przybyłym o okolicy oraz poseł Anna Pieczarka i wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł.

Dla Seniorów został przygotowany poczęstunek, po którym zaproponowano atrakcjach, w tym wiele ciekawych konkursach. Na scenie koncert dla przybyłych zagrał znany na Powiślu dąbrowskim zespół „Stare Wariusy”, który porwał Seniorów do tańca. Niespodziankę przygotował WOPR, który zabrał uczestników pikniku na emocjonującą przejażdżkę motorówką po wodach zalewu.

Wydarzenie zorganizowano dzięki dofinansowaniu z Województwa Małopolskiego pozyskanemu w ramach konkursu „Mecenat Małopolski”. {Play}

Wydarzenie zorganizowano dzięki dofinansowaniu
z Województwa Małopolskiego pozyskanemu w ramach konkursu „Mecenat Małopolski”.