Atrakcje dla całych rodzin, w tym pokazy, konkursy, występ Pana Magika i sportowa strefa, a także muzyczna scena – z występem chóru CANTE, Małych Świerczkowiaków i tancerzy z Gruzji oraz koncertem CLEO, który zgromadził liczną publiczność. Tak w gminie Tarnów świętowano Muzyczny Dzień Dziecka, który odbył się 31 maja w Koszycach Małych. Wydarzenie, zorganizowane dzięki funduszom pozyskanym z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców gminy oraz regionu tarnowskiego.

Na sportowo

W strefie sportowej Tarnowscy żużlowcy Patryk Rolnicki, Piotr Pióro, Jan Heleniak i Mateusz Gzyl zaprezentowali swoje motocykle, opowiedzieli o sobie i żużlowych zmaganiach bez hamulców. Towarzyszyli im Trener Stanisław Burza oraz prezes tarnowskiego speedwaya Daniel Bałut, którzy przeprowadzili konkursy wiedzy o czarnym sporcie. Koszykarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego 1811 Unia Tarnów przygotowali dla publiczności pokazowe mecze, a Fundacja Górnik Tarnów zaprosiła na gry i zabawy z elementami piłki nożnej.

Rodzinne Boisko

Zainteresowaniem najmłodszych cieszył się dmuchany plac zabaw, kucyki, malowanie twarzy czy zaplatane kolorowe warkoczyki. Na pokazy sprzętu, miasteczko i zabawę w pianie zaprosili strażacy-ochotnicy z Koszyc Małych, tarnowscy policjanci pozwolili obejrzeć wnętrza wozów, a Wojsko Polskie zachęcało do wstąpienia w ich szeregi. Harcerze z V Tarnowskiej Drużyny Harcerskiej im. Janusza Korczaka działającej przy Szkole Podstawowej w Żabnie przygotowali dla obecnych prawdziwe obozowisko. Popularnością uczestników cieszyła się strefa gastronomiczna „Smaki regionu tarnowskiego” w której można było spróbować darmowego tradycyjnego polskiego bigosu, zdegustować różnych rodzajów ciast i potraw. Dla mam przygotowano strefę piękna, a dla tatusiów strefę wyczynową. Kominiarze zaprosili na konkursy z nagrodami, a Pan Magik znany z telewizji - Paweł Szreter – na pokaz iluzji i magicznych sztuczek.

Muzyczny Dzień Dziecka

Jednak to, co tego dnia przyciągnęło do Koszyc Małych tłumy, to wydarzenie mające miejsce na scenie – Muzyczny Dzień Dziecka. Dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pozyskanego w ramach Programu „Wydarzenia artystyczne dla dzieci i młodzieży” najmłodsi mieszkańcy gminy i regionu mogli skorzystać z profesjonalnej oferty artystycznej skierowanej właśnie do nich. Prowadzący wydarzenie Paweł Mleczko oraz Anna Pieczarka jako pierwszych na muzyczne zmagania zaprosili nasze gminne talenty - chór CANTE, mający siedzibę w Porębie Radlnej. W świat polskiego folkloru przeniosła nas dziecięca grupa „Mali Świerczkowiacy” działająca przy Centrum Sztuki Mościce.

Następnie sceną zawładnęła unikalna kultura połączona z nieodłączną radością życia zaprezentowana przez Zespół „FRESKA” z Gruzji, z miasta Khashuri. Ich piękne, tradycyjne, bogato zdobione stroje i rekwizyty w połączeniu z niezwykle widowiskowym tańcem z narodowym KARTOLI na czele, przeniosły wszystkich w świat gruzińskiego folkloru.

Finałowym występem Rodzinnego Dnia Dziecka był koncert znanej artystki młodego pokolenia - CLEO. Sprawił on, że w Koszycach Małych nie było osoby, która tego dnia nie śpiewała wspólnie najlepszych piosenek artystki takich jak ,,Za krokiem krok”, ,,Łowcy gwiazd’’ czy ,,Żywioły” . Po zakończeniu koncertu przyszedł czas na pamiątkowe selfie i autograf.

Organizatorami wydarzenia byli Stowarzyszenie Przyjaciół Gminy Tarnów, Gmina Tarnów, Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów. {Play}

Dofinansowano z budżetu państwa
- ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego