W minioną niedziele tj. 18 czerwca na parkingu przed kościołem pw. Przemienienia Pańskiego w Koszycach Wielkich odbył się festyn parafialny. Organizatorem festynu była miejscowa społeczność parafialna oraz Gmina Tarnów.

Impreza rozpoczęła się w godzinach popołudniowych, podczas całości wydarzenia nie zabrakło atrakcji oraz zabaw dla całych rodzin.

Organizatorzy przygotowali liczne zabawy taneczne, muzyczne oraz animacje prowadzone przez wodzirejów, w których chętnie uczestniczyli mieszkańcy gminy i okolic.

Podczas wydarzenia na scenie pojawiły się dzieci z Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich, którzy wystąpili dla uczestników festynu prezentując swoje umiejętności wokalne oraz taneczne.

W trakcie festynu miejscowe KSM zorganizowało konkurs FAMILIADA, w którym udział wzięły dzieci. Konkurs był świetnym elementem, który łączył w sobie elementy zabawy oraz edukacji.

Dla wszystkich uczestników podczas całego festynu zostało przygotowane bufet, miasteczko strażackie, lody oraz wiele innych atrakcji. W trakcie festynu nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek.

Ponadto podczas festynu odbył się konkurs z nagrodami w trakcie, którego zostały wylosowane cenne nagrody, które trafiły do szczęśliwych uczestników.
Pod wieczór na scenie w Koszycach Wielkich pojawił się również tarnowski Chór GOS.PL, który przedstawił swoje utwory. Wśród utworów nie zabrakło elementów radości z przesłania płynącego z Ewangelii.

Jednak najważniejszym punktem programu całego festynu było wieczorne kino plenerowe podczas, którego wyświetlono film ,,Wakacje Mikołajka”. Seans filmowy przyciągnął tłumy całych rodzin, wśród których nie zbrakło najmłodszych. Seans okazał się świetną okazją do rodzinnego spędzenia niedzielnego wieczoru.

W tym samym czasie na parkingu przed kościołem w Zgłobicach odbył się również pierwszy festyn organizowany przez Parafię św. Brata Alberta Chmielowskiego. Impreza również rozpoczęła się w godzinach popołudniowych.

Podczas festynu na scenie wystąpiły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami integracyjnymi ,,Kraina Marzeń”. Na scenie wystąpiło również miejscowe KGW, które zaprezentowało skecz pt. ,,Randka w ciemno”. Podczas całego wydarzenia  dla uczestników czekały takie atrakcje jak dmuchane zamki, można było skosztować również licznych przysmaków przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

Miejscowe OSP przygotowało dla uczestników pokaz z zakresu ratownictwa technicznego, podczas którego zaprezentowali prawidłowy sposób przeprowadzenia akcji ratowniczej.

Atrakcyjny program oraz piękna pogoda sprawiły, że podczas festynów parafialnych w Koszycach Wielkich i Zgłobicach bawiło  się wiele osób z regionu tarnowskiego. {Play}