Mieszkańcy Jodłówki-Wałek i okolic powitali lato na festynie rodzinnym, który odbył się w sobotę, 24 czerwca obok remizy OSP. W trakcie wydarzenia nie zabrakło występów, konkursów oraz wieczornego dancingu.

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się uczniowie z Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jodłówce- Wałkach. Młodzi artyści zaprezentowali się w pięknych, kolorowych strojach, tańcząc i śpiewając. Były cheerleaderki, sportowcy a nawet góralskie klimaty!

W folkowe klimaty zabrał uczestników zespół „Muzyka spod Bucyny” wraz z Grupą Śpiewaczą „Kalina” z Łękawki. A miejscowi strażacy przygotowali miasteczko strażackie z pokazem pierwszej pomocy. W organizację festynu włączyły się panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Baba Jaga”. Zaprosiły mieszkańców na swoje stoisko z pysznościami, a także konkursy. Panie nie zawiodły, prezentując stroje nawiązujące do swojej nazwy.

Dla uczestników przygotowana została strefa gastronomiczna, w której nie zabrakło tradycyjnego bigosu od samorządu gminnego. Były też atrakcje dla najmłodszych, wśród których szczególnym zainteresowaniem cieszył się dmuchany zamek oraz bitwa kolorów, w trakcie której dzieci kolorowo świętowały rozpoczęcie wakacji.

Finałowym punktem programu był wieczorny dancing z zespołem FENIKS, który stał się okazją do wesołego i wspólnego świętowania rozpoczęcia lata. {Play}