Trzy dni sportowych emocji – kibicowania, spotkań, pokazów, rozgrywek, konkursów, muzycznych występów. W dniach 21-23 czerwca Stadion Sportowy w Woli Rzędzińskiej zamienił się w Strefę Kibica III Igrzysk Europejskich. Wydarzenie zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego – gospodarza igrzysk, czyli wielonarodowej imprezy sportowej o globalnym zasięgu, dedykowanej najlepszym zawodnikom Europy i promującej najcenniejsze wartości sportu i ruchu olimpijskiego.

Strefa Kibica cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców nie tylko gminy ale całego regionu tarnowskiego, a Wola Rzędzińska na trzy dni stała się prawdziwą sportową stolicą, gdzie wspólne kibicowanie zawodnikom było szansą do sportowej zabawy oraz integracji całych rodzin. Wydarzenie otwarła poseł Anna Pieczarka. Na strefę zawitał wicemarszałek Małopolski Józef Gawron, który przeprowadził dla obecnych konkursy wiedzy o igrzyskach, wręczając maskotki igrzysk. - Przygotowaliśmy wspaniałą imprezę sportową i jest to przeżycie dla wielu kibiców, a także niesłychana promocja Małopolski, w tym Tarnowa, nie tylko w Europie ale i na świecie. By dotrzeć z przekazem do jak największej ilości osób zorganizowaliśmy właśnie takie strefy kibica jak tu, w Woli Rzędzińskiej, gdzie oprócz obserwacji sportowych zmagań można liczyć na dodatkowe atrakcje – mówił wicemarszałek Józef Gawron.

Kibicowanie ułatwiał telebim, na którym wyświetlano sportowe zmagania. Wydarzeniu towarzyszyło wiele atrakcji oraz pokazów, a strefa obfitowała w możliwość nie tylko obserwowania ale i poznawania igrzyskowych dyscyplin na żywo.

Warto wymienić chociażby trening z tarnowskimi koszykarzami, którzy przeprowadzili pokazowy mecz 3x3. Lekkoatleci ze Stowarzyszenia START pozwolili m.in. spróbować swoich sił w podnoszeniu ciężarów. Piłkarze zaprosili na konkursy i trening, a tancerki z AX Dance Academy porwały publiczność do tańca. Niemniejszym zainteresowaniem cieszył się dynamiczny pokaz tańca cheerleaders SHIVA DANCE STUDIO. O swoich zmaganiach na torze opowiadali zawodnicy tarnowskich jaskółek Unii Tarnów, prezentując motocykle. A zawodnicy, startujący na co dzień w górskich zawodach rowerowych downhill, dali próbkę swoich umiejętności. Podziwiać można było również pokazy sztuk walki, wziąć udział w plenerowej zumbie. Dużym zainteresowaniem szczególnie najmłodszych cieszyły się sportowe trampoliny. Na strefę zawitali motocykliści z tarnowskiej WATAHY oraz zabytkowe samochody. Przez trzy dni na stadionie odbywały się również turnieje oraz sparingi piłkarskie, zarówno najmłodszych piłkarzy jak i oldboyów. Scena była zaś muzyczna, a wykonawcy prezentowali śpiewające uczty. Muzyczną scenę zamknął koncert Studia Rocka Pawła Mazura, z największymi hitami światowymi śpiewanymi przez młodych muzyków.

Niezwykłym momentem w trakcie funkcjonowania strefy było wspólne kibicowanie w zawodach wspinaczkowych, które odbywały się w Tarnowie. Złoty medal w zawodach zdobyła Natalia Kałucka, która poprawiła swój rekord życiowy osiągając czas 6,67 s. Sukces Polki był szczególny ze względu na to, że złoty medal igrzysk zdobyła w rodzinnym Tarnowie. Emocje oraz atmosferę spowodowaną sukcesem tarnowianki można było odczuć również w Woli Rzędzińskiej, gdzie podczas transmisji  z ceremonii medalowej, wspólnie odśpiewany został ,,Mazurek Dąbrowskiego”.

W czasie trwania strefy kibica przez trzy dni można było skorzystać z bogato wyposażonej strefy gastronomicznej, w tym z darmowym poczęstunkiem. Dla najmłodszych kibiców zostały przygotowane animacje i dmuchane zamki, które jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Tak jak i konkursy, w których przez całe trzy dni strefy do uczestników trafiały nagrody, a najcenniejsze rozlosowano na zakończenie strefy.

- Podczas funkcjonowania strefy kibice jak zawsze nie zawiedli. Atmosfera panująca przez trzy dni na stadionie w Woli Rzędzińskiej była niezwykła. Wspólne oglądanie zmagań sportowych, sukcesy naszych sportowców a także wiele atrakcji i zabaw z pewnością nie tylko zachęciły uczestników do dalszego kibicowania w ramach igrzysk, ale też do aktywności fizycznej – podsumowuje wydarzenie wójt Grzegorz Kozioł.

Strefę Kibica III Igrzysk Europejskich w Gminie Tarnów, w Woli Rzędzińskiej zorganizowano dzięki wsparciu finansowemu WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO. {Play}