W minioną sobotę tj. 8 lipca na boisku LKS w Zgłobicach odbył się X Turniej Siatkówki Plażowej Służb Mundurowych, połączony z rodzinnym festynem. Organizatorem wydarzenia było OSP w Zgłobicach oraz Gmina Tarnów.

Wydarzenie rozpoczęło się od zawodów sportowych, w których udział wzięło 8 drużyn. Rywalizacja przebiegała w dwóch grupach, z których wyłonione zostały po dwie drużyny. Cztery najlepsze drużyny zmierzyły się w półfinałach, które zdecydowały o tym, które zespoły powalczą o miano najlepszej.

Po pasjonujących zmaganiach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

1.    KM PSP w Tarnowie
2.    OSP Ryglice
3.    OSP Biała
4.    OSP Zgłobice

Po zakończeniu zawodów wójt Grzegorz Kozioł wspólnie z sołtysem Zgłobic Wojciechem Koziołem oraz Prezesem OSP Zgłobice Katarzyną Biel wręczyli najlepszym drużynom puchary oraz medale. Ponadto członek zarządu Powiatu Tarnowskiego Tomasz Stelmach wręczył specjalną nagrodę organizatorom za wspaniałą inicjatywę oraz pracę w organizacji zawodów.

W godzinach popołudniowych przyszedł czas na rodzinną zabawę, podczas całego wydarzenia nie zabrakło atrakcji oraz zabaw dla całych rodzin.

Jako pierwsi na scenie pojawili się młodzi artyści z Przedszkola ,,Kraina Marzeń”, którzy przedstawili występ pod tytułem ,,Wakacyjna Przygoda”. Po występie przedszkolaków przyszedł również czas na występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zgłobicach.

W organizację festynu aktywnie włączyło się koło gospodyń wiejskich ze Zgłobic. Panie przygotowały skecz pod tytułem ,,95-lat straż nasza ma”. Występ Babeczek z KGW jak zawsze bawił uczestników. Występ był również szansą do podziękowania druhom z miejscowego OSP, które świętuje jubileusz 95-lecia istnienia.

Dla uczestników miejscowe OSP przygotowało miasteczko strażackie, w tym orzeźwiającą zabawę kurtyna wodna, która cieszyła się niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych, w to gorące popołudnie.

Podczas festynu odbył się konkurs z nagrodami, w trakcie którego wylosowane nagrody trafiły do szczęśliwych uczestników. Do szczęśliwców trafiły m.in rower ufundowany przez wójta Grzegorza Kozioła oraz hulajnoga od poseł Anny Pieczarki. A dla najmłodszych przygotowano strefę zabaw, w której przez całe wydarzenie można było znaleźć zamki dmuchane, eurobungee oraz kule wodne.

Tradycyjnie przygotowano również strefę gastronomiczną, w której skosztować można było darmowego bigosu od samorządu. W strefie gastronomicznej nie mogło  zabraknąć również stoisk KGW oraz szkoły, w których częstowano tradycyjnymi przysmakami i ciastami.

Finałowym elementem festynu była wspólna zabawa taneczna, która połączona z występem zespołu PEGAZ 2, stanowiła świetną szansę do wesołej integracji mieszkańców Zgłobic i okolic. {Play}