Trwają kolejne remonty dróg. Wśród nich te dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Dróg oraz pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład z Programu Inwestycji Strategicznych. To ulica Boczna w Zgłobicach, ulica Ogrodnicza w Tarnowcu, droga nieopodal domu kultury w Błoniu oraz droga w Zawadzie.

W Błoniu, nieopodal Domu Kultury, na odcinku o długości 297 metrów trwają prace związane z kanalizacją deszczową, wykonaniem podbudowy nawierzchni asfaltowej, zamontowanie palisady, wyłożenie chodników z kostki brukowej oraz zamontowanie oznaczeń drogowych. Koszt tego zadania wyniesie blisko 750 tys. zł, a przyznane środki dofinansowania sięgają ponad 597 tys. zł.

Natomiast na ulicy Bocznej w Zgłobicach prace są związane z przebudową jezdni o długości 404 metrów, zamontowaniem odwodnienia, regulacją studzienek oraz oczyszczaniem elementów betonowych. Całkowity koszt tej inwestycji wyniesie blisko 898 tys. zł, w tym wkład własny o wartości ponad 44 tys. zł.
Remont i modernizacja ulicy Ogrodniczej w Tarnowcu, o długości około 594 metrów, obejmuje frezowanie korekcyjne, korytowanie odcinkowe i na poszerzeniach, wykonanie podbudowy z kruszywa naturalnego oraz regulacją pionową studzienek i odwodnienia. Koszt tego zadania to 572 tys. zł, a przyznane środki dofinansowania sięgną ponad 543 tys. zł.

Generalny remont drogi w Zawadzie o długości około 1,5 km , będzie obejmował między innymi wykonanie podbudowy nawierzchni asfaltowej na całej długości drogi, zamontowanie barier ochronnych oraz regulację studzienek. Dzięki pozyskanym środkom zostanie również wyłożony chodnik z kostki brukowej. Koszt tej inwestycji wyniesie blisko 819 tys. zł , z czego aż 596 tys. zł stanowi kwota dofinansowania.

Warto podkreślić, że wymienione powyżej drogi są kolejnymi inwestycjami, które zostaną zrealizowane w gminie Tarnów. Budowa nowych dróg oraz odbudowa na pewno poprawią nie tylko infrastrukturę w miejscowościach gminnych, ale także zapewnią większe bezpieczeństwo dla ich użytkowników. {Play}

Droga gminna Błonie

Ulica Boczna w Zgłobicach