Centralna Komisja Egzaminacyjna, 3 lipca 2023.r opublikowała wstępne wyniki egzaminu ósmoklasisty, które odbyły się w dniach 23-25 maja br. Bardzo zadowalające rezultaty osiągnęli uczniowie ze szkół gminy Tarnów.

Z języka polskiego i matematyki do egzaminu przystąpiło 278 uczniów, natomiast z języka angielskiego 277.

Wyniki osiągnięte przez uczniów gminnych szkół są powodem do radości zarówno dla samych uczniów, jak i ich rodziców oraz nauczycieli. Średnie wyniki z egzaminu ósmoklasisty w języku polskim wyniosły 70%, z matematyki 59%, a z języka angielskiego 71%. Te rezultaty wskazują, że młodzież z gminy Tarnów osiągnęła lepsze wyniki niż inne w powiecie tarnowskim oraz województwie małopolskim.

W celu dokonania porównania, warto zaprezentować statystyki dotyczące wcześniej wspomnianych jednostek administracyjnych. W powiecie tarnowskim średnie wyniki z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego wyniosły 69%, z matematyki – 55%, a z języka angielskiego – 63%. Natomiast w całym województwie, rozkład danych przedstawiał się następująco: język polski – 69%, matematyka – 60%, język angielski – 69%.

Również na tle kraju wyniki uczniów z gminy Tarnów prezentują się bardzo dobrze. Rozkład rezultatów procentowych z egzaminu ósmoklasisty to: 66% z języka polskiego, 53% z matematyki oraz 66% z języka angielskiego. Należy wspomnieć, że do sprawdzianu podsumowującego edukację w szkole podstawowej przystąpiło prawie 500 tys. uczniów z całego państwa.

Osiągnięte wyniki świadczą o wysokim poziomie nauczania oraz zaangażowaniu zarówno uczniów, jak i nauczycieli. My jako Gmina Tarnów możemy być dumni z osiągnięć naszej młodzieży, która wykazała się dużą wiedzą i umiejętnościami w trakcie egzaminu ósmoklasisty.- mówi wójt Grzegorz Kozioł

Poniżej przedstawiamy tabele obrazujące wyniki z egzaminu ósmoklasisty w poszczególnych szkołach oraz rezultaty gminnych placówek na tle powiatu, województwa i państwa. {Play}