Pani Stanisława Tadel ze Zgłobic obchodziła 8 lipca 2023 roku swoje setne urodziny. Z tej okazji wójt Grzegorz Kozioł, dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Beata Witkowska oraz kierownik referatu społeczno-administracyjnego Maria Golonka odwiedzili Jubilatkę, przekazując jej życzenia oraz upominek od gminnego samorządu, a także adresy okolicznościowe od Premiera Mateusza Morawieckiego i wojewody małopolskiego Łukasza Kmity. Podczas tego spotkania obecna była także rodzina Pani Stanisławy, co przyniosło Jubilatce wiele radości.

Pani Stanisława urodziła się 8 lipca 1923 roku w Zgłobicach, gdzie mieszkała przez całe swoje życie. W młodości podjęła pracę w rozlewni w Tarnowie. Z mężem Romanem  doczekali się córki Marii. Niestety w 1971 roku Pani Stanisława straciła męża i została wdową. Mimo tej straty była silna i stanęła na wysokości zadania, kontynuując opiekę nad swoją córką i domem. Obecnie Pani Stanisława cieszy się obecnością siedmiorga wnucząt oraz gromadką prawnuków.

- Złożyłem serdeczne życzenia pani Stanisławie z okazji setnych urodzin i życzyłem jej 200 lat życia. Gmina Tarnów z pełnym oddaniem dba o swoich seniorów. Tworzymy programy i inicjatywy mające na celu zapewnienie wsparcia i troski tym, którzy są dla nas niezwykle ważni. Naszym priorytetem jest zapewnienie godnego życia dla wszystkich mieszkańców.-mówi wójt Grzegorz Kozioł {Play}