Gmina Tarnów otrzymała tytuł Gminy na 5!, wyróżnienie co roku przyznawane jest przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie.

Szkoła Główna Handlowa to uznana jednostka badawcza oraz najlepsza polska uczelnia ekonomiczna. Celem badania jest ocena obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez Urzędy samorządu terytorialnego na poziomie gminnym.

Zbadano drogę kontaktu elektronicznego między urzędem a inwestorami. Oceniano komunikacje jednostronną czyli dostęp do informacji na oficjalnej stronie internetowej urzędu, komunikację dwustronną czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Badanie obsługi komunikacji dwustronnej było przeprowadzone w języku polskim oraz angielskim.

Badanie obejmowało gminy o najwyższych ocenach (klasy A i B), według wskaźnika Potencjalnej Atrakcyjności Inwestycyjnej dla Gospodarki Narodowej. Już sama obecność naszej gminy w tym gronie jest ogromnym wyróżnieniem dla samorządu, ponieważ ocenie podlegały tylko samorządu o najwyższej ocenie.
Tegoroczne badanie zostało przeprowadzone na grupie 714 gmin.

Bardzo się cieszymy, że nasza praca oraz zaangażowanie zostało docenione przez tak uznaną uczelnię jaką jest Szkoła Główna Handlowa. Naszym celem od lat jest stworzenie atrakcyjnych warunków dla przedsiębiorców oraz inwestorów.– mówi wójt Grzegorz Kozioł

Samorząd od lat prowadzi politykę, której celem jest stworzenie atrakcyjnych warunków dla inwestorów. Podejście to jest niezwykle ważne ponieważ nowe firmy stanowią miejsce pracy dla mieszkańców oraz źródło finansowe dla gminnego budżetu. {Play}