Gmina Tarnów pozyskała kolejne, dodatkowe środki na rozwój. Mowa o zadaniach drogowych, które zostaną zrealizowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Nowe nawierzchnie pojawią się w kilku miejscowościach – w Koszycach Wielkich, Łękawce, w Błoniu oraz w Woli Rzędzińskiej i w Jodłówce - Wałkach. W tych dwóch ostatnich przypadkach inwestycje będą prowadzone wspólnie z powiatem tarnowskim. -Mamy kolejne, znakomite informacje dla mieszkańców. Stale poprawiamy jakość życia w gminie Tarnów, także dzięki skutecznie pozyskiwanym funduszom zewnętrznym. Znów możemy się pochwalić sukcesem w tym zakresie – mamy dodatkowe wsparcie na modernizacje dróg i chodników – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. Prace mają się zakończyć jeszcze w tym roku.

W ramach pozyskanych środków zaplanowano remont końcowej części ul. Szklarniowej w Koszycach Wielkich, modernizację nawierzchni w Łękawce, remont chodnika w Błoniu w kierunku kościoła (tzw. Kamionka).

Będzie też przebudowa drogi powiatowej w Woli Rzędzińskiej oraz w Jodłówce – Wałkach. W tym zakresie zaplanowano budowę zatoki autobusowej koło ulicy „Krzyskiej” w Woli Rzędzińskiej I oraz koło centrum wsi w Woli Rzędzińskiej II, jak również przebudowę chodnika w Jodłówce – Wałkach, od granicy z Wolą Rzędzińską w kierunku remizy OSP.

To w sumie blisko milion 570 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie niemal milion złotych. To kolejne pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, które trafiają na nasz teren. Poprzednio w ramach dofinansowania zrealizowano m.in. remonty dróg w Zbylitowskiej Górze, w Zawadzie, Błoniu, Woli Rzędzińskiej oraz w Jodłówce – Wałkach i w Zgłobicach. Dotychczas we wszystkich edycjach programu, w ostatnich latach, gmina Tarnów otrzymywała finansową pomoc.

Dodajmy, że Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to bezzwrotne, finansowe wsparcie inwestycji zarządzanych przez samorządy. {Play}