Tegoroczne obchody Święta Policji w powiecie tarnowskim odbyły się na rynku w Zakliczynie. Był m.in. zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak, władze parlamentarne, wojewódzkie i powiatowe. W uroczystości wziął udział również wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł. Podczas uroczystego apelu wręczono odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe. Szef gminnego samorządu podziękował stróżom prawa za ich pracę – dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców naszej gminy. -Dziękuję za współpracę, za reagowanie na nasze sygnały i szybkie reakcje. Dzięki temu mieszkańcy gminy Tarnów mogą się czuć bezpiecznie. Życzę wielu powodów do radości i satysfakcji zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym – mówił Grzegorz Kozioł.

Samorząd gminy Tarnów, w miarę możliwości finansowych, wspiera tarnowską Policję. Dzięki temu formacja zyskała m.in. nowy samochód potrzebny do działań patrolowo – interwencyjnych.

Warto dodać, że podczas uroczystości na wyższe stopnie służbowe mianowano blisko 110 funkcjonariuszy.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak w swoim przemówieniu podkreślał znaczenie i rolę Policji w zakresie zwalczania przestępczości. Szczególną uwagę zwrócił na realizacje zadań wynikających z ważnych wydarzeń z kraju i poza jego granicami, do których także delegowani są miejscowi funkcjonariusze.

Podczas wystąpień głos zabrała również poseł Anna Pieczarka, dziękując Policji za ofiarną pracę na rzecz mieszkańców. {Play}