Po gminie Tarnów – terenie ulubionym przez rowerzystów i kolarzy przebiegać będzie kolejny odcinek trasy rowerowej EuroVelo11. Jedenastokilometrowa droga dla cyklistów połączy Łukanowice z Wróblowicami. Na naszym terenie – w Błoniu oraz w Zgłobicach powstanie 2,5 km tej trasy, a całkiem nowy odcinek w tej ostatniej miejscowości wyniesie 430 metrów. W symbolicznym wbiciu łopaty pod budowę drogi wzięli udział poseł Anna Pieczarka, wicemarszałkowie Łukasz Smółka i Józef Gawron, radni wojewódzcy oraz członek zarządu powiatu tarnowskiego – Tomasz Stelmach i przedstawiciele lokalnych samorządów, w tym gminy Tarnów – wójt Grzegorz Kozioł wraz z zastępcą Sławomirem Wojtasikiem, przewodnicząca Rady Gminy Tarnów Wiesława Mitera, wiceprzewodniczący Rady – Stanisław Sarad oraz sołtys Błonia, Antoni Batko. Zakończenie prac przewidziano jeszcze w tym roku.

Droga dla cyklistów przebiegać będzie między innymi ulubionym przez rowerzystów brzegiem Dunajca w gminach Zakliczyn, Pleśna i Tarnów. Koszt inwestycji w zakresie podstawowym wyniesie 6 milionów złotych. A koszt wykupu terenów i wypłaty odszkodowań dla ich właścicieli weźmie na siebie gmina Tarnów.

Nowy odcinek połączy rynek w Tarnowie z rynkiem w Zakliczynie. To kolejny odcinek europejskiej trasy rowerowej liczącej w naszym województwie niemal 6 tys. km. Zakres prac dotyczy m.in. remontu remont dróg wewnętrznych i dróg gminnych oraz przebudowę DK 94 na długości połowy kilometra. Nowy odcinek będzie specjalnie oznakowany oraz wyposażony w urządzenia bezpieczeństwa ruchu.

-Gmina Tarnów to komfortowe miejsce do życia. Dokładamy wszelkich starań, aby było również nowoczesne. Nowoczesne, czyli dostosowane do europejskich standardów życia, wśród których turystyka i aktywne spędzanie czasu wolnego ogrywają ogromną rolę. Bardzo się cieszymy, że kolejny odcinek trasy EuroVelo powstanie właśnie na naszym terenie – mówi wójt, Grzegorz Kozioł.

-To ważna inwestycja, wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów, tak chętnie przebywających na naszym terenie. Cieszymy się, że dojdzie do skutku – mówią wiceprzewodniczący Rady Gminy Tarnów i mieszkaniec Błonia, Stanisław Sarad oraz sołtys, Antoni Batko. {Play}