Festyn rodzinny odbył się 29 lipca obok remizy OSP w Białej i był okazją do wspólnej zabawy w gronie rodziny i sąsiadów. W organizację festynu włączyły się także panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowały stoisko z ciastem domowym, pierogami oraz kiełbaskami z grilla.

Nie mogło zabraknąć także poczęstunku tradycyjnym bigosem od samorządu. Na placu atrakcje czekały także dla najmłodszych – dmuchany plac zabaw oraz miasteczko, a także zorganizowane zabawy i konkursy.

Na scenie natomiast gościli głównie zespoły muzyczne „Stare Wiarusy” i „Muzyka Spod Buczyny” wraz z grupą śpiewaczą Kalina z Łękawki. Następnie odbyło się przedstawienie przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich „Rzepka na wesoło", które dostarczyło wszystkim dużo radości.

Kolejno odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez poseł na Sejm RP Annę Pieczarkę, wójta Grzegorza Kozioła oraz Koło Gospodyń Wiejskich. Festyn zakończyła zabawa taneczna z zespołem TRANSBAND. {Play}