Gmina Tarnów inwestuje w ekologiczną oraz tanią energię ze słońca. Działania te są zgodne z Polityką energetyczną Polski, według perspektywy na 2040 rok przewiduje się, że OZE (odnawialne źródła energii) będą odpowiedzialne za połowę produkcji energii elektrycznej.
W tym roku samorząd przy pomocy środków zewnętrznych zainstalował nowe panele fotowoltaiczne na budynkach w Woli Rzędzińskiej, Zawadzie, Radlnej i Koszycach Małych.
Kolejne moce energii ze słońca zostały zainstalowane przy pomocy środków unijnych pochodzących z 7–letniej Prognozy Finansowej na lata 2014-2020. Panele zainstalowano na obszarze Niepublicznego Przedszkola w Białej, Domu Kultury w Radlnej, Szatni KS Koszyce Wielkie, Zespołu Szkół Publicznych w Koszycach Wielkich, Orliku w Tarnowcu oraz Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękawce.
Jako gmina od lat staramy się realizować działania, których celem jest ochrona klimatu, jednym z takich działań jest instalacja przyjaznych środowisku źródeł energii. Jako samorząd instalujemy panele słoneczne na budynkach użyteczności publicznej. Działania te przełożą się na oszczędność gminnego budżetu oraz na efektywność systemu energetycznego – mówi wójt Grzegorz Kozioł
Łączny koszt nowych instalacji wyniósł ponad 230 tys.zł, a moc ponad 45 KW. Gmina w tym roku przy pomocy środków unijnych planuje jeszcze zamontowanie nowych instalacji na budynku Remizy OSP w Woli Rzędzińskiej. Dzięki środkom z Polskiego Ładu do końca roku zostaną również zainstalowane panele fotowoltaiczne w Koszycach Małych oraz w Tarnowcu.