Wójt Gminy Tarnów informuje o możliwości ubiegania się przez producentów rolnych o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2023 r.

Do wniosku o zwrot podatku akcyzowego należy załączyć faktury VAT dokumentujące zakup oleju napędowego:
- w terminie od 1 lutego 2023 r. do 31 lipca 2023 r. - jako załączniki do wniosku o zwrot podatku w ramach niewykorzystanego limitu z I naboru wniosków przysługującego w 2023 r. w przypadku posiadanych gruntów rolnych i bydła;
- w terminie od 1 sierpnia 2022 r. do 31 lipca 2023 r. - jako załączniki do wniosku o zwrot podatku w ramach limitu przysługującego w 2023 r. w przypadku posiadanych owiec, kóz i koni oraz świń.

W przypadku producentów zwierząt dodatkowo należy złożyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie świń lub liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, owiec lub kóz będących w posiadaniu producenta rolnego w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku. W odniesieniu do koni - dołącza się oświadczenie producenta rolnego o średniej rocznej liczbie dużych jednostek przeliczeniowych koni będących w posiadaniu tego producenta w 2022 r.

Wnioski należy składać w terminie od 1 sierpnia 2023r. do 31 sierpnia 2023r. na Dzienniku Podawczym Urzędu Gminy Tarnów. {Play}