Jedyny w swoim rodzaju pokaz koni tej rasy będzie towarzyszył Dożynkom Gminy Tarnów 2023. Pochodzą one ze stadniny miłośnika koni arabskich i przedsiębiorcy, Marka Rzepki. Będzie je można zobaczyć już w najbliższą niedzielę, 20 sierpnia, na stadionie w Zbylitowskiej Górze! Pokaz zaplanowano pomiędzy występem kabaretowym Marcina Dańca, a koncertem Zenona Martyniuka, ok. godziny 19.00.

Stadnina Klikowa Arabians – najlepsza prywatna stadnina w Polsce, która mieści się w Woli Rzędzińskiej, powstała w 2016. Właścicielem jest Marek Rzepka, mieszkaniec tej miejscowości gminy Tarnów. Hodowane w niej konie osiągają znaczące sukcesy, zarówno w kraju, jak i na świecie. Oto niektóre przykłady:

Ogier Poker Face – w 2022 roku uzyskał tytuł najlepszego źrebięcia urodzonego w Europie wśród koni arabskich Gold Europa Champion, w 2023 roku zdobył złoty medal na Pokazie Narodowym w Janowie Podlaskim, także w 2023 roku został brązowym medalistą na pokazie w Menton we Francji.

Ogier Pravo KL w 2023 roku uzyskał złoty medal na Młodzieżowym Championacie w Białce.

Klacz Calgary EA w 2023 roku zdobyła brązowy medal na Championacie Narodowym w Tarnowie.

Klacz Efora KL – w 2020 roku została młodzieżową Championką Europy w Pradze.

Ogier Will KL w 2023 roku zdobył Srebrny medal na Narodowym Championacie w Tarnowie

Klacz Laura KL w 2020 roku uzyskała Srebrny medal na pokazie w Białce oraz w 2021 na Championacie Swata Koni Arabskich w Paryżu i znalazła się wśród 10 najlepszych młodzieżowych koni arabskich na świecie oraz w roku 2022 zdobyła 4 miejsce na Championacie Europy. {Play}