W związku z upływającym w dniu 30 września br. terminem przekazania przez sołtysów wniosków wskazujących cel, na który zostaną przeznaczone środki w ramach funduszu sołeckiego w 2024 roku  w najbliższym czasie odbędą się zebrania w sołectwach Gminy Tanów zgodnie z poniższym harmonogramem.

Zgodnie z dyspozycją ustawową wniosek danego sołectwa uchwala zebranie wiejskie z inicjatywy sołtysa, rady sołeckiej lub co najmniej 15 pełnoletnich mieszkańców sołectwa, a wskazane w tym wniosku zadanie lub zadania muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy.

Po zakończeniu roku budżetowego, w którym wskazane zadania zostaną wykonane, gmina występuje o zwrot części poniesionych wydatków do Wojewody Małopolskiego.

Łączna kwota, która zostanie przeznaczona na realizację zadań z funduszu sołeckiego w 2024 roku wyniesie 716 345,40 zł.

Ponadto będą omawiane zgłaszane przez mieszkańców, a ważne dla lokalnej społeczności  sprawy i potrzeby.

Mieszkańcy tradycyjnie będą informowani o realizowanych inwestycjach oraz ważnych wydarzeniach.

Wójt zachęca wszystkich mieszkańców do uczestnictwa w zebraniach wiejskich. {Play}