Podczas XLVI sesji Rady Gminy Tarnów radni podjęli wiele ważnych uchwał. Decydowali przede wszystkim o sprawach planistycznych, komunalnych, finansowych i bieżących.

Podczas sesji przystąpiono do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w części miejscowości Tarnowiec, Wola Rzędzińska i Koszyce Małe. Umożliwią one rozwój inwestycyjny w tych miejscowościach.

Radni dokonali także wyboru ławników do orzekania w Sądzie Rejonowym i Sądzie Okręgowym w Tarnowie.

Podczas sesji radni zdecydowali o zmianach Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Tarnów na lata 2023 – 2031. To konsekwencja wcześniejszych uchwał – przystąpienia do sporządzenia miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego w trzech miejscowościach gminy Tarnów.

Radni dyskutowali też nad bieżącymi sprawami, zadawali pytania i otrzymywali na nie odpowiedzi. Ponadto podczas sesji wójt Grzegorz Kozioł poinformował o otrzymanym ostatnio dofinansowaniu ze środków zewnętrznych na inwestycje. Mowa o pieniądzach z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład” dedykowanych samorządom, w których funkcjonowały tzw. PGR-y oraz o środkach z Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z wyposażeniem sportowym w Zgłobicach. {Play}