To zaszczytne wyróżnienie wieloletni sołtys tej miejscowości gminy Tarnów odebrał podczas dorocznej gali w Kąśnej Dolnej. Gospodarzem spotkania był starosta tarnowski Roman Łucarz, który dziękował sołtysom za codzienną pracę na rzecz mieszkańców. Wśród nagrodzonych był Wojciech Hońdo z Poręby Radlnej. Znalazł się w gronie najlepszych sołtysów z całego powiatu tarnowskiego.

-To bardzo miłe wyróżnienie, choć funkcja sołtysa jest dla mnie wyzwaniem do codziennej, społecznej pracy, za co nie oczekuje się specjalnych wyróżnień. To jakby powołanie, bycie non stop blisko problemów ludzi, którzy tego potrzebują. Przywykłem do tego, bo pracę tę wykonuję już od wielu lat – mówi Wojciech Hońdo.

Podczas gali w Kąśnej Dolnej nagrodę laureatowi wręczali m.in. starosta Roman Łucarz oraz zastępca wójta gminy Tarnów Sławomir Wojtasik, a gratulacje złożyła obecna na spotkaniu poseł RP Anna Pieczarka.

-Bycie sołtysem to bardzo ważna rola. To rodzaj misji społecznej, gdyż funkcja ta wymaga przede wszystkim zaangażowania, pracowitości i poświęcenia – mówi zastępca wójta gminy Tarnów, Sławomir Wojtasik.

Wraz z sołtysami obecni byli również burmistrzowie i wójtowie, jako przedstawiciele poszczególnych gmin powiatu tarnowskiego. Samorząd gminy Tarnów reprezentował również radny gminny i sołtys Zawady, Zbigniew Partyński. {Play}