Przegląd dorobku gminnych przedszkoli odbył się tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Zgłobicach. Towarzyszyło mu bardzo duże zainteresowanie - w festiwalu wzięło udział aż 11 grup, a na scenie wystąpiło w sumie 200 młodych wykonawców! Organizatorami Festiwalu byli: Publiczna Szkoła Podstawowa w Zgłobicach z dyrektor Barbarą Międzybrodzką-Parcianko oraz Centrum Kultury i Bibliotek. - Cieszy nas bardzo tradycja zgłobickich przeglądów, rodzinnej zabawy, uśmiechów na twarzach uczestników i ich opiekunów oraz tak liczna ich obecność - mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Jury oceniało prezentacje maluchów w jedenastu kategoriach tak, aby reprezentanci wszystkich występujących placówek zostali nagrodzeni.

W kategorii Największe zaangażowanie wykonawców zwyciężyło Niepubliczne Przedszkole w Jodłówce-Wałkach, w kategorii Najlepsze wyczucie rytmu i tempa utworu - Niepubliczne Przedszkole w Białej, Najciekawszy układ choreograficzny - Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP NP. p. w. św. Józefa - Wola Rzędzińska, Najlepsza Inscenizacja sceniczna - Niepubliczny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zawadzie, Najpiękniejszy taniec - Niepubliczne Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi „Kraina marzeń” w Zgłobicach, Najpiękniejsza wiązanka wokalno - muzyczna - Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia NSJ Sacre Coeur Tarnów - Zbylitowska Góra, Najpiękniej zaśpiewana piosenka - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Koszycach Wielkich, Najlepszy taniec integracyjny - Przedszkole Publiczne w Woli Rzędzińskiej, Największe wrażenie sceniczne (stroje) - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Porębie Radlnej, Najlepsze ekspresje sceniczne - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łękawce oraz Najlepszy występ bez tremy i z uśmiechem - Przedszkole Niepubliczne w Tarnowcu.

Wydarzenie w Zgłobicach to jednak nie tylko przegląd artystyczny. Festiwalowi towarzyszyły dodatkowe atrakcje: malowanie buziek, czesanie warkoczy oraz, pełna emocji, loteria „Frytkowa”. Posiadacze zwycięskich losów otrzymali atrakcyjne nagrody: hulajnogę od poseł Anny Pieczarki, dwa komplety rolek od wójta Grzegorza Kozioła, zestawy zabawek i gier od Katarzyny Biel, zabawki od Agnieszki i Wojciecha Koziołów, bony podarunkowe na salę zabaw dla dzieci od Sylwii Zięciny i bony na makijaż okolicznościowy od Kingi Gajdur.

To jednak jeszcze nie koniec - była wystawa „lepiejów”, czyli krótkich rymowanek wzorowanych na twórczości polskiej noblistki Wisławy Szymborskiej, zaczynających się od słowa - „lepiej” oraz konkurs na przebranie za poetkę.

Ponadto nauczyciele i opiekunowie poszczególnych zespołów otrzymali drobne upominki. Trafiły one także do wszystkich występujących dzieci. Goście wydarzenia w Zgłobicach z chęcią i smakiem degustowali wyroby przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w tej miejscowości, a poczęstunek dla wszystkich gości i upominki dla opiekunów zespołów dziecięcych przygotowało gminne Centrum Kultury i Bibliotek.

-Zapraszamy do nas za rok. Będzie to już piętnasta - jubileuszowa edycja wydarzenia - mówi dyrektor szkoły w Zgłobicach, Barbara Międzybrodzka-Parcianko. {Play}