Znów dobre informacje – samorząd pozyskał 30 tys zł. z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie na doposażenie pomieszczeń Domu Kultury w Radlnej. Dofinansowanie przyznano w ramach programu „Małopolskie świetlice wiejskie 2023”. -To miejsce, które służy lokalnej społeczności. W świetlicy w Domu Kultury w Radlnej już niebawem będzie jeszcze bardziej komfortowo. Cieszymy się z dofinansowania, gdyż umożliwi ono funkcjonowanie różnych grup społecznych na jeszcze lepszym poziomie – mówi wójt gminy Tarnów, Grzegorz Kozioł.

Dofinansowanie obejmie m.in. zakup krzeseł, odpowiedniego nagłośnienia a także wyposażenia kuchni. To tam odbywają się spotkania o różnym charakterze, bo obiekt służy przede wszystkim aktywnie działającemu Klubowi Seniora i paniom z Koła Gospodyń Wiejskich. W świetlicy Domu Kultury w Radlnej organizowane są spotkania różnych organizacji działających w tej miejscowości oraz imprezy okolicznościowe i kulturalne. Do najważniejszych z nich należą „Złote Gody” tj. 50-lecie pożycia małżeńskiego, „Gala Kół Gospodyń Wiejskich” i spotkania integracyjne.

-To takie nasze miejsce, seniorzy przychodzą tu na swoje spotkania i rozmowy. To tu omawiamy nasze sprawy i plany. Chętnie spotykamy się przy kawie, herbacie i dobrym ciastku. Dodatkowe wyposażenie spowoduje, że będzie nam jeszcze wygodniej – mówi prezes Klubu Seniora w Radlnej, Grażyna Ciupek.

Warto dodać, że estetyczny i charakterystyczny dla Radlnej Dom Kultury nie tylko pełni co najmniej kilka funkcji społecznych, jest też dostosowany do użytku przez osoby niepełnosprawne. Posiada on m.in. specjalny podjazd. Obiekt jest wyposażony w panele fotowoltaiczne. {Play}