Na terenie gminy Tarnów realizuje je CenterMed Sp. z o.o. Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Diagnostyczno-Lekarska Filia nr 3, ul. Zgłobicka 9 w Zgłobicach w ramach „Programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027”.

Program potrwa do końca listopada br. To bezpłatne szczepienia przeciwko meningokokom poprzedzone każdorazowo badaniem lekarskim kwalifikującym dziecko do szczepień. Dotyczą one dzieci do 2 lat, w tym kończącym w danym roku kalendarzowym 2 lata.

Co ważne, ze względu na ograniczoną liczbę szczepień decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczepienia realizowane przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego, Powiatu Tarnowskiego oraz Gminy Tarnów. {Play}