Od 1 października br. wprowadzone zostaną korekty w funkcjonowaniu linii dowozowych na terenie gminy Tarnów. Wynikają one przede wszystkim z wniosków mieszkańców korzystających z komunikacji publicznej na naszym terenie, ale są również wynikiem analiz rzeczywistych czasów przejazdów konkretnych autobusów i ruchu pojazdów na drogach. Szczególny nacisk samorząd położył na wypracowanie takich rozwiązań z operatorem, które w pierwszej kolejności uwzględniają potrzeby dzieci, młodzieży, dorosłych i osób starszych.

Uwzględnione zostały uwagi mieszkańców i pasażerów w zakresie zwiększenia dostępności komunikacji publicznej do ich potrzeb. Zwiększona i zoptymalizowana została liczba przystanków i czasów odjazdów. Ponadto skorygowane zostały niektóre trasy autobusów tak, by ułatwić dotarcie z miejsca na miejsce.

Szczegóły pod linkiem https://kolejemalopolskie.com.pl/pl/rozklad-jazdy/rozklady-autobusowe oraz w zakładce: Gminna Komunikacja Publiczna.

Linia A22
Na wniosek pasażerów, kursy z Nowego Sącza do Tarnowa będą obsługiwać przystanek Zgłobice ul. Krakowska – Hotel Dunajec.
Dodatkowo, w obu kierunkach nie będzie już obsługiwany przystanek Tarnów Do Huty – Parking P&R.

Linia A24
Na wniosek pasażerów, zmieniona zostanie trasa linii w Tarnowie – autobusy będą w obu kierunkach kursować ulicami: Czarna Droga, Zaciszna oraz Sienkiewicza. Uruchomione zostaną przystanki:
•    Tarnów Czarna Droga – Zbylitowska (w kierunku Mościc),
•    Tarnów Czarna Droga – Cmentarz (w kierunku Zbylitowskiej Góry),
•    Tarnów Zaciszna – Cmentarz (w kierunku Mościc),
•    Tarnów Sienkiewicza – Zaciszna (w obu kierunkach),
•    Tarnów Sienkiewicza – Zbylitowska (w obu kierunkach).

Dodatkowo, przywrócone zostanie kursowanie po stałej trasie w kierunku Mościc ulicą Zbylitowską. Uruchomiony zostanie przystanek Tarnów Zbylitowska – Stadion (w kierunku Mościc). Przystanek Tarnów Czerwonych Klonów – Traugutta nie będzie już obsługiwany.
Uwaga! Nadal obowiązuje objazd w kierunku Tarnowa (Krakowska-Planty) ulicami Kwiatkowskiego i Chemiczną!
Ze względu na zmianę trasy oraz wydłużenie czasu przejazdu wybranych kursów w godzinach szczytu, niewielkim korektom ulegną godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.
Linia A27
Na wniosek pasażerów, przesunięciu ulegną wybrane kursy w dni robocze:
•    Z Tarnowa z godz. 12:10 na 12:17,
•    Z Tarnowa z godz. 18:50 na 19:10.

Ze względu na wydłużenie czasu przejazdu wybranych kursów w godzinach szczytu, niewielkim korektom ulegną godziny odjazdów z poszczególnych przystanków.
Linia A29
Na wniosek pasażerów, przesunięciu ulegnie następujący kurs w dni robocze:
•    Z Tarnowa z godz. 15:15 na 15:20,

Linie A30 oraz A33