Gala Mecenasów Kultury Gminy Tarnów odbyła się 29 września w Mazurowym Dworze w Zawadzie. Spotkanie jest coroczną uroczystością, w której udział biorą przedsiębiorcy, sponsorzy, władze samorządowe, sołtysi oraz pracownicy instytucji gminnych. W uroczystościach udział wzięła również poseł na Sejm RP Anna Pieczarka.

Gala jest okazją do podziękowania wszystkim przedsiębiorcom oraz pracownikom za udzielone wsparcie finansowe oraz pracę w trakcie organizacji gminnych dożynek oraz wielu wydarzeń kulturalnych organizowanych w naszej gminie. Dzięki zaangażowaniu oraz pozyskanym środkom udało się zorganizować wiele wydarzeń, które łączyły elementy tradycyjne z nowoczesnością. Przypomnijmy, że w trakcie tegorocznych obchodów Dożynek odbył się kabaret Marcina Dańca oraz koncert Zenona Martyniuka, który zgromadził prawdziwe tłumy na stadionie w Zbylitowskiej Górze.

Gala Mecenasów jak co roku była również szansą do wymiany spostrzeżeń, pomysłów oraz dyskusji na temat rozwoju przedsiębiorczości oraz kultury w naszym samorządzie. W trakcie wydarzenia o swoich doświadczeniach opowiedzieli przedstawiciele społeczności Poręba Radlna, której Wieniec podczas Dożynek Prezydenckich uzyskał drugie miejsce w Polsce.

Tradycyjnie wszystkim sponsorom zostały wręczone statuetki Mecenasów Kultury oraz drobne upominki, które wręczył wójt Grzegorz Kozioł wraz z poseł Anną Pieczarką oraz zastępcą dyrektora Centrum Kultury i Bibliotek Gminy Tarnów Ewą Kubisztal.{Play}