W Urzędzie Gminy Tarnów miało miejsce uroczyste wręczenie stypendiów finansowych przez wójta Grzegorza Kozioła. Nagrody zostały przyznane za wybitne osiągnięcia w różnych dziedzinach – sportowej, naukowej oraz artystycznej. -Młodzi mieszkańcy naszej gminy realizują swoje pasje, zdobywają medale i stają na podium. Za to wszystko chcemy im dziś podziękować i nagrodzić ich stypendiami. Jestem przekonany, że wytrwała praca z pewnością przyniesie kolejne sukcesy – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Stypendia sportowe:

Hubert Jasiak (piłka nożna)
Urodzony w 2007 roku zawodnik pochodzi z Woli Rzędzińskiej. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Od czerwca 2020 roku jest członkiem Akademii Piłkarskiej Górnika Zabrze, z którą to drużyną zdobył już wicemistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U15 oraz mistrzostwo Polski Centralnej Ligi Juniorów U17. Otrzymywał powołania do reprezentacji kraju U15, a obecnie jest etatowym zawodnikiem w kadrach U16 i U17. Jego wielkim celem, podobnie jak i kolegów
z reprezentacji Polski z rocznika 2007 będzie uzyskanie awansu do turnieju finałowego mistrzostw Europy w tej kategorii wiekowej.

Maja Oleksy (wspinaczka sportowa)
Pochodząca z Koszyc Małych zawodniczka jest przyszłością polskiej wspinaczki sportowej. Na co dzień trenuje w Klubie Uczelnianym AZS Akademii Tarnowskiej. Specjalizuje się w boulderingu i konkurencji na prowadzenie. Regularnie reprezentuje nasz kraj w imprezach międzynarodowych. Tylko w 2022 roku w kategorii juniorek wywalczyła 4. miejsce podczas mistrzostw świata w Dallas, zdobyła mistrzostwo Polski w boulderingu oraz wicemistrzostwo kraju w konkurencji na prowadzenie. Z kolei we wrześniu tego roku w konkurencji na prowadzenie Maja zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy juniorów w Helsinkach.

Adam Mleczko (judo)
Mieszkający w Tarnowcu zawodnik jest młodym i utalentowanym judoką. Od 2017 roku regularnie uczęszcza na zajęcia organizowane w Pałacu Młodzieży w Tarnowie. Regularnie występuje w turniejach judo o zasięgu regionalnym i ponadregionalnym. Do listy osiągnięć Adama można zaliczyć m.in. 3. miejsce podczas XXIV Międzynarodowego Turnieju Judo w Bochni w sezonie 2022 czy również 3. lokatę w Otwartych Mistrzostwach Judo Carpatia Cup w Jaśle w roku obecnym.

Stypendia naukowo-artystyczne:

Adrianna Siedlik (muzyka)
Adrianna pochodzi z Woli Rzędzińskiej i jest studentką dwóch kierunków Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Specjalizuje się w grze na fortepianie. Regularnie bierze udział w konferencjach naukowych dotyczących muzyki. Wygłosiła referat w języku angielskim na II Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów i Młodych Naukowców „Integracja językowa i kultury”, przemawiała również podczas Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej „Sztuka muzyczna i edukacja; relacje międzykulturowe między Ukrainą a Polską”. Jej wielkim sukcesem, który osiągnęła wspólnie z Magdaleną Świergoń, było zdobycie 1 miejsca w kategorii SENIOR ACADEMIC, section PIANO ENSEMBLE w XIV World Open Music Competition w Serbii.

Aleksandra Medyńska (fryzjerstwo)
Życiową pasją mieszkającej w Koszycach Małych Aleksandry jest fryzjerstwo. Wygrała już wiele konkursów fryzjerskich. Wśród jej największych osiągnięć można wymienić wywalczenie złotych medali podczas mistrzostw Polski w kategoriach „fryzura ślubna” oraz „fale Hollywood”. W czerwcu tego roku otrzymała powołanie do Kadry Narodowej Fryzjerstwa Polskiego, a we wrześniu wystartowała w mistrzostwach świata w Paryżu. Aleksandra udowadnia, że fryzjerstwo to nie tylko rzemiosło, ale i możliwość rozwoju artystycznego. {Play}

Hubert Jasiak

Maja Oleksy