Gmina Tarnów pozyskała kolejne pieniądze na remonty dróg w kilku miejscowościach. To dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. -Dzięki temu już na początku przyszłego roku rozpoczną się następne, poważne inwestycje drogowe – mówi wójt, Grzegorz Kozioł. W sumie za 2 miliony 300 tysięcy złotych przebudowane będą drogi w Koszycach Wielkich i w Woli Rzędzińskiej. Dofinansowanie to niemal ponad milion 250 tysięcy.

W Koszycach Wielkich zaplanowano przebudowę drogi gminnej i chodnika przy ul. Ablewicza. W tym przypadku dofinansowanie wynosi aż blisko półtora miliona złotych, to 55% wartości całej inwestycji. Zgodnie z planem rozpocznie się ona już na początku marca przyszłego roku, a zakończy w końcówce listopada 2024 r.

Jednocześnie samorząd ubiega się o dofinansowanie do tego zadania z dodatkowego źródła. -Jeśli do tego zadania uda się dodatkowo pozyskać dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego, to inwestycja zostanie w całości zrealizowana za pieniądze zewnętrzne – podkreśla zastępca wójta, Sławomir Wojtasik.

W Woli Rzędzińskiej przebudowana zostanie droga gminna, tzw. „droga do gazowni”. Dotacja wynosi 110 tys. zł i stanowi 55% wartości zadania. Inwestycję zaplanowano od marca do maja przyszłego roku.

Warto dodać, że gmina Tarnów zdobywa pieniądze na remonty nawierzchni z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg już po raz kolejny. W poprzedniej edycji programu, w końcówce lipca br., pozyskano fundusze na remonty dróg w Koszycach Wielkich, Łękawce, w Błoniu oraz w Woli Rzędzińskiej i w Jodłówce - Wałkach. W tych dwóch ostatnich przypadkach inwestycje są prowadzone wspólnie z powiatem tarnowskim, a wszystkie zadania zakończą się jeszcze w tym roku. {Play}