Zakończył się remont tej jednej z najważniejszych dróg w rejonie rzeki Dunajec w Zgłobicach. Zamiast gruntowej pojawiła się tam asfaltowa nawierzchnia. -Ta bardzo ważna droga dla rolników jest już ukończona i udostępniona użytkownikom – mówi zastępca wójta, Sławomir Wojtasik. Inwestycję wsparł finansowo Marszałek Małopolski.

-Droga jest nie do poznania. Skończyły się niedogodności zwłaszcza podczas złych warunków atmosferycznych. Droga „wzdłuż Dunajca” łączy dwie drogi – ze Zbylitowskiej Góry do Błonia przez Zgłobice. To ważna przeprawa, dlatego bardzo się cieszę, że teraz inwestycja ta została wykonana – mówi sołtys Zgłobic, Wojciech Kozioł.

Remont przeprowadzono w dwa tygodnie. Koszt całości to niemal 206 tysięcy zł. Dofinansowanie z Województwa Małopolska wyniosło ok. 86 tysięcy złotych. Dotacja pochodzi z programu „Modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych”. Resztę dołożył samorząd.

Mieszkańcy Błonia, Zbylitowskiej Góry i Zgłobic doczekali się połączenia dróg transportu rolniczego przebiegających wzdłuż Dunajca. Korzystają z nich także rowerzyści i spacerowicze. To malownicze miejsce rekreacyjne. {Play}