Październik jest miesiącem seniorów, dlatego również w naszej gminie 12 października obchodzono Dzień Seniora. Tegoroczne uroczystości odbyły się w Kąśnej Dolnej położonej w malowniczej gminie Ciężkowice, do której przybyły tłumy najstarszych mieszkańców z naszej gminy. W trakcie spotkania nie zbrakło życzeń oraz ciepłych słów od przybyłych gości, którzy podkreślali rolę jaką w rozwoju naszego samorządu oraz kraju odgrywa doświadczenie ludzi starszych.

Wizytę w gminie Ciężkowice seniorzy zaczęli od spaceru po Parku Zdrojowym. Następnie po przybyciu do Kąśnej Dolnej w Sali Koncertowej Stodoła odbyła się część oficjalna, w której udział wzięli poseł na Sejm RP Anna Pieczarka, wójt Grzegorz Kozioł, przewodnicząca rady gminy Wiesława Mitera, członek zarządu powiatu tarnowskiego Tomasz Stelmach, radna powiatu Krystyna Dudoń, radni gminy oraz sołtysi.

- Jako gmina chcemy docenić seniorów z naszej społeczności. Pragniemy podziękować oraz okazać szacunek za to, że nas wychowali oraz możemy zawsze liczyć na ich radę i doświadczenie – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

W trakcie uroczystości gminny koordynator ds. seniorów Elżbieta Chrząszcz dokonała podsumowania aktywności oraz działań realizowanych przez Kluby Seniora w ciągu ostatniego roku.  Po części oficjalnej przyszedł czas na Koncert ,,Jesień z Kiepurą” w wykonaniu Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego.

Gmina Tarnów jeszcze raz składa najlepsze życzenia wszystkim seniorom z okazji ich święta-zdrowia, pomyślności i samych radosnych chwil. {Play}