Nowy chodnik przy drodze wojewódzkiej nr 977 w tej miejscowości gminy Tarnów jest już oddany do użytku. To, ze względów bezpieczeństwa, niezwykle ważna przeprawa dla pieszych. Koszt budowy chodnika wyniósł ok. 450 tysięcy złotych. Dofinansowanie w wysokości prawie 400 tysięcy pochodzi z pierwszej edycji rządowego Programu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”.

-Od czasu wzmożonego ruchu samochodowego przy drodze wojewódzkiej w kierunku Koniecznej, był to jeden z głównych priorytetów w naszej miejscowości. Chodnik jest bezpieczny, szeroki, a mieszkańcy są bardzo zadowoleni. To miejsce newralgiczne, o dużym natężeniu ruchu, w bezpośrednim sąsiedztwie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Porębie Radlnej – podkreśla sołtys, Wojciech Hońdo.

Powstało 120 metrów nowej przeprawy dla pieszych w miejscu o dużym nasileniu ruchu kołowego, pieszego, w tym dzieci i młodzieży oraz osób starszych. -W pobliżu znajdują się przede wszystkim szkoła, ale i inne ważne miejsca, z których korzystają mieszkańcy – kościół, sklep, OSP i pętla autobusowa. Bardzo się cieszymy z budowy chodnika, którym w dużej mierze przemieszczają się dzieci idące i wracające ze szkoły – mówi dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Porębie Radlnej, Krystyna Olszówka-Łępa.

Na konieczność wykonania tej inwestycji zwraca uwagę radny gminny z Poręby Radlnej, Jan Skórka. -Budowa chodnika wraz z barierkami ma niebagatelny wpływ na poprawę bezpieczeństwa w centrum miejscowości, dlatego ta inwestycja była tak ważna – dodaje.

Budowa chodnika w Porębie Radlnej trwała trzy miesiące. {Play}